Ranking foteli biurowych do 1500 zł

Dobry fotel biurowy jest podstawą ergonomicznej pracy. Jak dopasować go do siebie? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru, aby nie bolały plecy? 

W naszym rankingu znajdziesz 10 najlepszych modeli ergonomicznych krzeseł do 1500 zł! 

TOP 1
ranking-photo
Grospol Next SN1

Kolejny, nowoczesny i wygodny fotel biurowy o ergonomicznym kształcie. Wyróżnia go lekka i cienka konstrukcja, która jest jednocześnie trwała i elegancka. Fotel Next jest tapicerowany z dwóch stron. Oparcie i siedzisko fotela tapicerowane są ekoskórą o tej samej strukturze, natomiast przód tapicerowany jest naturalną skórą licową.

Oparcie tego fotela jest wyprofilowane w części lędźwiowej, która jest zbliżona do profilu dla kręgosłupa. Charakteryzuje się wygodną, szeroką konstrukcją siedziska. Podłokietniki posiadają skórzane nakładki, które są miękkie w dotyku i zapewniają wygodę. Można je również łatwo montować i demontować. Aluminiowa podstawa mobilnej podstawy krzesła nie posiada żadnych elementów spawanych. Jest lekka, stylowa i wytrzymała.

899,13 zł

Kup teraz
TOP 2
ranking-photo
Grospol Futura 3S Plus

Futura to wygodny fotel biurowy, który może być używany przez długie godziny. Oparcie wykonane jest z tkaniny siatkowej, która dopasowuje się do kręgosłupa użytkownika i umożliwia cyrkulację powietrza. Odcinek lędźwiowy oparcia posiada możliwość regulacji wysokości. Do obicia siedziska można wybrać jeden z wielu rodzajów tkanin.
W kolekcji dostępne są dwa rodzaje krzeseł: klasyczne oraz z wielopoziomową regulacją zagłówków.

 

1 003,68 zł

Kup teraz
TOP 3
ranking-photo
Bejot Mate

Mate to kolekcja ergonomicznych foteli, które pozwalają na stworzenie przyjaznego środowiska pracy. Cechą charakterystyczną Mate jest łącznik pomiędzy siedziskiem a oparciem, który dodaje lekkości całej formie. Fotele cenione są za wygodę, funkcjonalność i atrakcyjną cenę. Istnieje wiele możliwości wyboru tapicerki. Dzięki prostej konstrukcji są eleganckie i stylowe.

1 233,12 zł

Kup teraz
TOP 4
ranking-photo
Grospol Smart B

Smart B to fotel biurowy, który doskonale łączy w sobie nowoczesny design, różnorodność regulacji i rozsądną cenę.

Technologia Smart Move jest wykorzystywana do tworzenia inteligentnych foteli. Technologia Smart Move umożliwia dostosowanie siedziska i oparcia do ruchów użytkownika. Fotel posiada również funkcję regulacji wysokości. Jego odległość od oparcia. Zmniejsza to prawdopodobieństwo wciskania się siedziska w uda użytkownika. Umożliwia również wykorzystanie funkcji oparcia dla użytkowników o różnym wzroście. Zakres regulacji głębokości siedziska dla funkcji oparcia wynosi 5 cm.
Do obudowy dynamicznej ramy siedziska i oparcia zastosowano piankę wylewaną. Pozwala to na zaprogramowanie gęstości pianki, jej sprężystości oraz korelacji z dynamiką pracy siedziska i oparcia.

 

1 099,00 zł

Kup teraz
TOP 5
ranking-photo
UNIQUE SAGA PLUS

Fotel biurowy SAGA PLUS wykonany jest z najwyższej jakości materiałów w kolorze czarnym. Siedzisko wykonane jest z tkaniny odpornej na ścieranie, a oparcie i zagłówek z tkaniny siatkowej przepuszczającej powietrze. Unique Saga Plus posiada możliwość regulacji wysokości, zagłówka, podłokietników oraz pozycji siedziska. Fotel ten został zaprojektowany z myślą o wymagających klientach, np. pracujących wiele godzin przy komputerze.

1 156,00 zł

Kup teraz

Co to jest fotel ergonomiczny?

Fotel ergonomiczny to szczególny rodzaj fotela, który jest projektowany tak, aby zapewnić optymalne wsparcie dla ciała podczas siedzenia. Fotele tego typu mają zazwyczaj regulowane oparcie i podłokietniki oraz specjalnie wyprofilowane siedzisko, dzięki czemu można je dopasować do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Ponadto fotele ergonomiczne często posiadają funkcje masażu i poduszki odciążające, które dodatkowo pomagają w utrzymaniu odpowiedniej pozycji ciała podczas pracy.

Jak wybrać fotel ergonomiczny?

Przede wszystkim, warto pamiętać o tym, że fotel ergonomiczny powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Dlatego też przed zakupem takiego mebla należy upewnić się, że jego wymiary oraz kształt są odpowiednie dla naszej sylwetki. Ponadto, fotel ergonomiczny powinien posiadać regulację wysokości oraz oparcia, a także podłokietniki i możliwość obracania się na boki.