26


września

Niezbędnik copywritera


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Dla starszego pokolenia zawód copywritera był nieznany. Dla młodszych był wyczekiwany. Osoby na tym stanowisku muszą być kreatywne i wrażliwe na język pisany. Tryskają pomysłami i przelewają je na papier. Tworzą hasła i artykuły reklamowe, informacje prasowe, posty w mediach społecznościowych i artykuły sponsorowane. Aby utrzymać kreatywność copywritera przy życiu, potrzebuje on odpowiednich narzędzi. Jakich? Odpowiedź w kolejnej części artykułu. Zapraszamy!

Narzędzia pomocne w pisaniu

Kalendarz

Nie będziemy pisać o programach do edycji, a raczej o zbiorze przedmiotów, które mogą pomóc copywriterowi w codziennej pracy. Copywriterzy mogą być zatrudniani przez korporacje, ale także pracować jako freelancerzy. Jeśli jesteś w tej grupie lub pracujesz niezależnie i w zespołach, będziesz potrzebować kalendarza. Możesz używać kalendarza na papierze lub aplikacji na smartfona lub laptopa. Nigdy nie wiesz, kiedy otrzymasz nowe zlecenie. Posiadanie przeglądu poprzednich zleceń ułatwi organizację pracy. W branży copywriterskiej dokładność jest kluczowa. Kalendarz pomoże ci uniknąć niepotrzebnego stresu, zapewniając, że twoje zadania nie nakładają się na siebie.

Komputer

Podobnie jak w przypadku innych profesjonalistów XXI wieku, komputer jest najważniejszym narzędziem pracy copywritera. Laptop copywritera musi być wyposażony w programy do edycji, słowniki języka polskiego i synonimów, tak na wszelki wypadek, gdyby zabrakło nam słów, a mamy już jakieś w pobliżu. Dobra klawiatura jest niezbędna do pisania. Ta część laptopa jest niezbędna, jeśli piszesz więcej niż 20 000 słów dziennie. Na rynku dostępne są ergonomiczne klawiatury, które ułatwiają szybkie pisanie. Można je nawet podłączyć do laptopa za pomocą kabla USB. Ważne jest, aby klawisze nie były zbyt sztywne, tj. nie powinny być trudne do naciśnięcia.

Kubek

Kubek powinien być duży, wygodny i wypełniony ulubioną aromatyczną herbatą lub kawą. Kubek musi być łatwo dostępny i widoczny dla copywritera. Nie potrzebujemy czegoś, co odciągnie naszą uwagę od kreatywnej pracy. Trudno się skoncentrować i "złapać" myśli, gdy wstajemy z fotela. Kubek z kawą lub herbatą powinien znajdować się na stoliku copywritera.

Fotel to kolejny niezbędnik

Wygoda jest kluczowym czynnikiem podczas pisania. Copywriterzy wykonują swoje obowiązki zawodowe w pozycji siedzącej. Aby zadbać o swoje plecy, potrzebują ergonomicznego fotela. W co powinien być wyposażony fotel dla copywritera? Naszą pierwszą rekomendacją jest wyprofilowany zagłówek z regulowanym oparciem. Pomoże to złagodzić napięcie szyi i ramion. Ważne jest również wygodne siedzisko, którego wysokość i głębokość można regulować. Ważne jest, aby pamiętać, że siedzisko nie powinno być zbyt miękkie ani twarde. Zbyt miękkie siedzisko będzie zachęcać do relaksu, a nie do pracy, natomiast zbyt twarde uniemożliwi skupienie się na wykonywanych obowiązkach. Jeśli chodzi o oparcie, to najlepiej, gdy porusza się ono wraz z użytkownikiem. Profil krzesła biurowego powinien być zaprojektowany tak, aby umożliwić utrzymanie prawidłowej pozycji siedzącej.

Czynnikiem decydującym o wyborze krzesła jest także wzrost użytkownika. Dla wysokich copywriterów polecamy modele Smart. Są one wyposażone w technologię Smart move, która umożliwia dynamiczne dostosowywanie się fotela do użytkownika. Plecy są podparte na pełnej wysokości nie tylko podczas pracy, ale także podczas pochylania się i ruchów ukośnych, gdy ciężar podparcia spoczywa na prawej lub lewej części kręgosłupa.

Godne polecenia są również fotele z rodziny Valio. Valio HD posiada siatkowe oparcie z regulacją głębokości profilu lędźwiowego. Ta część fotela ma elastyczną konstrukcję, która pozwala na podparcie kręgosłupa podczas niestandardowych ruchów. Na przykład, gdy copywriter sięga po słownik na półce.

Krzesło Coco WS HD marki Grospol

Przygotowaliśmy listę przedmiotów, które przydają się copywriterom. Wygodne krzesło, sprawna klawiatura, laptop i kalendarz ułatwią wykonywanie codziennych zadań. Aby ukoić zmęczone oczy, krople z drogerii nawilżą je i ochronią przed chorobą suchego oka. Piłeczki do ściskania rozładują stres i poćwiczą palce. Te niezbędniki, naszym zdaniem, ułatwią życie każdemu mistrzowi słowa.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz