30


sierpnia

Odpowiednie krzesło dla stacji produkcyjnej


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Wszyscy wiemy, że krzesło jest bardzo ważnym meblem, czy to w salonie, czy w kuchni. Nie inaczej jest w przypadku pracy biurowej. Siedzenie na ergonomicznym krześle przez osiem godzin przy komputerze nie będzie tak bolesne dla naszych kręgosłupów. Ta sama zasada dotyczy pracowników działów produkcyjnych. Jakie krzesła sprawdzą się zatem najlepiej na produkcji? Odpowiemy na to pytanie. Porozmawiajmy najpierw o ergonomii stanowiska pracy.

Ergonomiczne stanowisko pracy, czyli jakie?

O ergonomii pisaliśmy już na naszym firmowym blogu. Ergonomiczne stanowisko pracy to obszar, w którym wszystkie przedmioty i meble są zaprojektowane tak, aby służyć bezpieczeństwu, zdrowiu i koncentracji pracownika. To miejsce, które łączy wygodę z praktyczną aranżacją biurka, krzesła i monitora komputerowego. Miejsce to powinno być dopasowane do potrzeb użytkownika. Powinno stymulować go do wydajnej pracy i nie powodować zmęczenia czy ciągłego bólu szyi, pleców czy karku. Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie pracownikom optymalnych warunków pracy, które pomogą im uniknąć bólów pleców, gdy te nagle się pojawią.

Precyzja, skupienie i wydajność są ważne w dziale produkcji. Ból pleców uniemożliwi pracownikom skupienie się w 100% na zadaniu. Od dawna wiadomo, że powtarzalne czynności wykonywane w nienaturalnej pozycji mogą prowadzić do chorób zwyrodnieniowych. Statyczna praca mięśni lub zaburzenie odżywiania tkanek może wystąpić, gdy pracownik nie ma ergonomicznego krzesła produkcyjnego. Komórki te są wówczas niedotlenione i otrzymują niewielką ilość krwi. Prowadzi to do zmęczenia mięśni i bolesnych dolegliwości. Stanie przy linii produkcyjnej było kiedyś normą w pracy produkcyjnej. Z czasem zmieniło się to na siedzenie.

Specjalistyczne krzesło przemysłowe dla pracowników działu produkcji

W dziale produkcji większość czynności nadal wykonuje się na stojąco. Niektóre czynności nie mogą być jednak wykonywane na stojąco. Ta pozycja. Ergonomiczne krzesło jest bardzo przydatne w miejscach pracy, które wymagają długotrwałego wykonywania czynności bez przerwy. Wraz z korzystaniem z ergonomicznych krzeseł wymagana jest również precyzja i ostrożność. Należy zachować ostrożność i używać sprzętu obsługiwanego nogami.

Krzesło warsztatowe jest przydatnym narzędziem dla pracowników.

- dział produkcji,

- dział kontroli jakości,

- laboratorium,

- dział obsługi klienta.


Siedzenie na niewłaściwym krześle lub długotrwała praca w pozycji stojącej może powodować:

- zwiotczenie mięśni pleców i brzucha

- Zespoły bólowe kręgosłupa lędźwiowego

- trudności w swobodnym oddychaniu.

Krzesło LightUp 350ST marki Profim

Jakie cechy sprawiają, że krzesło nadaje się do produkcji?

Głównym celem krzesła produkcyjnego lub ergonomicznego krzesła biurowego jest zapewnienie utrzymania lordozy lędźwiowej podczas wygodnego siedzenia bez powodowania napięcia mięśni. Lordoza, czyli wygięcie kręgosłupa lędźwiowego do przodu, to naturalna krzywizna tej części ludzkiego ciała. Najtańsze krzesła nie spełniają tego założenia, ponieważ do prawidłowego siedzenia potrzebna jest możliwość regulacji podłokietników, oparcia czy siedziska. W najtańszych krzesłach nie mamy tych funkcji.

Są pewne "potrzeby", ale każde stanowisko pracy musi być wyposażone w krzesło, które to potrafi:

- Regulować wysokość i głębokość siedziska.

- Regulacja oparcia zgodnie z preferencjami użytkownika

- regulacja podłokietników w pionie i poziomie

Obrotowy, jeśli praca wymaga ruchu lub korzystania z wielu stanowisk pracy.

Krzesło powinno być stabilne, ale mobilne. Powinno mieć pięć nóg zakończonych kółkami i antypoślizgowymi wkładkami.

W laboratoriach poliuretanowe krzesła laboratoryjne można spotkać w formie taboretów, takich jak Lab od Grospolu, czy Goliat od Nowego Stylu.

Krzesła Goliat Nowy Styl

Nie pozwól, aby cena lub wygląd krzesła wpłynęły na twoją decyzję, nawet jeśli są to ważne czynniki. Ważniejsze jest sprawdzenie, czy produkt spełnia cele ergonomiczne. Najlepiej jest "przymierzyć" krzesło do swojego stanowiska pracy przed podjęciem decyzji. Nie należy wybierać uniwersalnych modeli, ponieważ każda praca ma swoje unikalne wymagania, zwłaszcza w produkcji. Krzesło dopasowane do indywidualnych potrzeb zwiększy wydajność pracownika i będzie opłacalne dla całej firmy.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Podobne