30


sierpnia

Meble przydatne podczas konferencji


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Sala konferencyjna jest często wykorzystywana jako wizytówka firmy. Można w niej organizować szkolenia i konferencje, przyjmować partnerów biznesowych lub przeprowadzać rozmowy rekrutacyjne. Wielkość i układ mogą się różnić w zależności od przeznaczenia. Należy pamiętać, że w takich wnętrzach spotkania mogą trwać nawet kilka godzin. Dlatego najważniejszym czynnikiem przy wyborze odpowiedniego wyposażenia powinna być ergonomia.

Krzesło Fan 10H marki Profim


Wyposażenie sal konferencyjnych

Żyjemy w czasach, w których nowoczesna technologia i elektronika są wszędzie. Planując wystrój sali konferencyjnej należy pamiętać o projektorze i wysokiej jakości ekranie, który pozwoli prelegentom i trenerom przekazywać treści za pomocą prezentacji multimedialnych. Wybierając projektor należy również wziąć pod uwagę oświetlenie. Najlepszym rozwiązaniem jest regulacja jasności. Pozwoli to uczestnikom na komfortowy odbiór prezentowanych treści.

Goście na takie spotkania często przynoszą własne laptopy czy tablety, a także inny sprzęt elektroniczny. Warto zapewnić im łatwy dostęp do źródeł zasilania, takich jak ładowarka. Stoły bankietowe Jula tower z ładowarką indukcyjną to nowość od Grospol, która idealnie sprawdzi się w przestrzeniach takich jak sala konferencyjna. Wysoki stół ma smukły, nowoczesny design i jest wyposażony w ładowarkę indukcyjną pośrodku. Funkcja ta umożliwia uczestnikom wydarzeń branżowych i konferencji ładowanie telefonów w prosty sposób.

Odpowiednia temperatura we wnętrzu to bardzo ważny czynnik, który decyduje o poziomie komfortu uczestników. Zainstalowanie klimatyzacji w sali konferencyjnej pomoże zmniejszyć zmęczenie i rozdrażnienie spowodowane wysokimi temperaturami.

Dobrym pomysłem jest również uwzględnienie w aranżacji wnętrza niewielkiego kącika kawowego. Wystarczy umieścić w niej stół bankietowy, np. marki Jula, szafkę z ekspresem do kawy, świeżą wodę pitną, przekąski oraz niezbędne sztućce i zastawę stołową.


Ładowarka indukcyjna do stołu bankietowego Jula Tower marki Grospol


Ergonomiczne stoły i krzesła

Siedzący tryb życia nie jest dobry dla naszego kręgosłupa i nastroju. Wybierając meble do sali konferencyjnej, należy zwrócić szczególną uwagę na ich ergonomię.

Jeśli pomieszczenie nie jest duże, ale dysponujemy wolną przestrzenią, warto zainwestować w krzesła konferencyjne, które mają miękkie siedzisko, wyprofilowane oparcie i wygodne podłokietniki. Takie meble są duże i zajmują sporo miejsca. Wiele pomieszczeń tego typu oferuje mniejsze opcje. Dobrym wyborem będzie wygodne, tapicerowane krzesło z możliwością sztaplowania, np. zestaw krzeseł siatkowych. Pozwoli to maksymalnie wykorzystać przestrzeń na bieżące potrzeby użytkowników.

Stół to również bardzo ważna decyzja. Można wybrać duży stół w formie koła, prostokąta lub kwadratu. Taki model pozwoli na łatwy kontakt między uczestnikami, a także między uczestnikami a prowadzącym konferencję lub spotkanie. We wnętrzach przeznaczonych na sesje szkoleniowe często ustawia się kilka mniejszych stołów w układzie przypominającym szkolną ławkę. Prowadzący zwrócony jest wówczas twarzą do wszystkich osób w pomieszczeniu.

Należy pamiętać, że głównym celem stołu jest zwiększenie komfortu uczestnictwa w wydarzeniu. Stół powinien być stabilny, o odpowiedniej wysokości i wymiarach blatu. Nogi nie powinny również przeszkadzać w utrzymaniu wygodnej postawy.


krzesło

2ME 4L Arm

marka Nowy Styl


Pamiętajmy, że przestrzeń konferencyjna to wirtualna wizytówka naszej firmy. Wybierając wyposażenie do sali konferencyjnej, pamiętajmy, że powinno być ono nie tylko funkcjonalne, ale także spójne wizualnie i dopasowane kolorystycznie. Ważne jest, aby zastanowić się, w jakim stylu chcemy zaaranżować przestrzeń. Czy pokój ma być nowoczesny z krzesłami w żywym, wyrazistym kolorze? A może chcemy postawić na klasyczne, eleganckie kolory, które są naturalne i stonowane?

Decydując się na umeblowanie sali konferencyjnej w swojej firmie, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Gama dostępnych mebli konferencyjnych jest ogromna i pozwala na szeroki wybór produktów, które zapewniają nie tylko przyjemny efekt wizualny, ale także praktyczne i ergonomiczne rozwiązanie.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz