31


lipca

Dobre samopoczucie: równowaga między teorią a rzeczywistością Czy można je ucieleśnić w biurze?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Nasz blog analizuje i wyjaśnia zjawiska społeczne. Czas skupić się na dobrym samopoczuciu po home office i Coworking. Trzecia opcja jest mniej powszechna niż dwie pierwsze, ale z roku na rok zyskuje na popularności. To dobre rozwiązanie. Wpływa na to potrzeba zmotywowania pracownika do produktywności, pozytywnego nastawienia i uśmiechu. Ale w jaki sposób? Wellbeing jest odpowiedzią na to pytanie.

Początki wellbeing - teoria work-life-balance

Richard Branson to brytyjski miliarder i przedsiębiorca, który kiedyś powiedział:

Jeśli dobrze zadbasz o swoich pracowników, oni również dobrze zadbają o twoich klientów. Ludzie są siłą napędową każdej firmy.

Mądry przedsiębiorca rozumie, że jego pracownicy będą kluczem do jego sukcesu zawodowego. Aby utrzymać ich motywację, należy stawiać przed nimi prawdziwe wyzwania i nagradzać ich pozytywnym słowem i wieloma korzyściami. Tutaj sprawdza się zasada wellbeing. Słowo to w dosłownym tłumaczeniu oznacza dobre samopoczucie. Nie chodzi tylko o rzeczy materialne. Holistyczne podejście do dobrostanu, które obejmuje dobre samopoczucie, powinno kierować sposobem, w jaki na to patrzymy. Dobre samopoczucie to stan, w którym człowiek czuje się dobrze z samym sobą i z innymi. Jest silny psychicznie, aktywny i zdolny do radzenia sobie ze stresem życia. Aby osiągnąć ten stan, osoba nie może żyć w bańce. Ważna jest jego własna motywacja, a także opinie rodziny, współpracowników i szefa. Środowisko zawodowe jest ważne, ponieważ spędzamy dużo czasu w pracy. Nasze życie zawodowe zajmuje 1/3 naszego czasu. Praca jest często wykonywana w domu, zwłaszcza w czasach pandemii. Granica między życiem zawodowym a osobistym zaciera się. Nie jest to dobry wskaźnik na przyszłość. Jak stworzyć przestrzeń wellness w miejscu pracy?


Fotel księżycowy Grospol

Korzyści z programu dobrego samopoczucia w miejscu pracy

W wielu organizacjach jeszcze dekadę temu panowało przekonanie, że benefity pracownicze, choć mogą zwiększać satysfakcję, w rzeczywistości mogą obniżać efektywność pracowników. Jak bardzo się wtedy mylono. Wszystkie badania pokazują odwrotny trend. Produktywność pracowników to nie tylko benefity takie jak owocowe piątki, ubezpieczenie zdrowotne czy karty sportowe. To także dobra komunikacja, swobodny przepływ informacji, partycypacja pracowników w podejmowaniu decyzji i poprawne relacje z szefem. Jak widać z powyższego, dobre samopoczucie pracowników zależy od wielu czynników.

O niektórych benefitach już wspomnieliśmy. Możemy jeszcze dodać zniżki na komunikację miejską, bilety do teatru czy kina, paczki świąteczne dla dzieci czy dofinansowanie do nauki języka obcego. Przestrzeń wellbeing może być korzyścią dla całej firmy. Dedykowana przestrzeń do swobodnych rozmów lub cichy kącik do relaksu i odpoczynku. To tutaj "umysł odpoczywa". Odpowiednie kolory ścian lub meble mogą zachęcać do relaksu. Pufy Sako są dostępne w różnych kolorach. Pufy te mają granulki EPS, które są granulkami kulek polistyrenowych. Dzięki temu są trwałe, lekkie i dostosowują się do kształtu ciała użytkownika. Można na nich siedzieć lub leżeć i czuć się komfortowo i bezpiecznie. Na przykład kolekcja Vinci obejmuje otwarte pufy z wewnętrznym schowkiem, które można łączyć z pufami Sako. Pufy te są również dostępne w różnych kolorach i mogą być gładkie lub z ozdobnym pikowaniem.


Marka Profim Vancouver Oto

Aranżacja przestrzeni biurowej, czyli miejsca, w którym spędzamy godziny pracy, może mieć wpływ na nasze zdrowie. Ważne jest, aby pracownik miał własne biurko i krzesło - ergonomicznie zaprojektowane! Ważne, aby pracownik miał własne biurko, krzesło - ergonomiczne! To trzy najważniejsze elementy wyposażenia. CentrumKrzesel.pl oferuje dwa pierwsze elementy - biurka oraz krzesła ergonomiczne. Krzesła biurowe mogą być również świetną pomocą w czasach chaosu. Cóż za wspaniała korzyść! Jeśli pracodawca troszczy się o zdrowie swoich pracowników, powinien umożliwić im zakup krzesła przystosowanego do pracy zdalnej. Nie da się wykonywać obowiązków zawodowych siedząc na kuchennym taborecie. Tracimy nie tylko kręgosłup, ale i dobre samopoczucie. Dobrostan użytkownika nie jest więc zachowany. Dobre krzesło biurowe powinno mieć wygodne oparcie i siedzisko, a także szereg regulacji, w tym możliwość zmiany wysokości zarówno siedziska, jak i podłokietników. Ważny jest również nowoczesny design. Wszystkie te elementy posiada na przykład fotel Ioo Chair czy uwielbiany Ergohuman.


Fotel IOO WS Grospol KMD31

Będziemy istnieć bardzo długo. Myślimy, że na zawsze, ponieważ osiągnięcie zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego dobrobytu przynosi korzyści firmie, szefowi i pracownikom.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Podobne