31


lipca

Coworking - biura dla freelancerów


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Termin coworking stał się bardziej powszechny. Termin coworking do niedawna zyskiwał na popularności, ale epidemia zatrzymała jego rozwój. Czym zatem jest coworking? Czy to prawdziwy trend? Postaramy się to wyjaśnić i jak go rozwijać, aby efektywnie w nim pracować.

Czy coworking łączy czy dzieli?

Uchyliliśmy już rąbka tajemnicy stwierdzając, że coworking jest związany z pracą. Sama nazwa na to wskazuje. Teraz nadszedł czas na wyjaśnienie tej terminologii. Coworking w dosłownym tłumaczeniu oznacza wspólną pracę. Coworking jest często używany do opisania freelancerów poszukujących własnej przestrzeni do pracy zawodowej. Wynajmują oni "kawałek miejsca" we wspólnej przestrzeni. Każdy ma własne biurko, ale różne branże mogą pracować razem w bliskiej odległości. Coworking to sposób na stworzenie środowiska, w którym można wymieniać się pomysłami. Nie jest to tradycyjne biuro, w którym pracownicy wpatrują się w swoje komputery od 8 rano do 4 po południu. Jest to bardziej tygiel. Każdego dnia z biur coworkingowych korzysta około 1,7 miliona osób. Biura coworkingowe są najbardziej popularne wśród młodych pracowników w wieku od 20 do 40 lat. Z tego typu rozwiązań korzystają przede wszystkim kreatywni profesjonaliści, zwłaszcza z branży medialnej. Coworking to wspólna przestrzeń, w której każdy ma swoją własną przestrzeń. Copywriter potrzebuje ciszy, aby stworzyć chwytliwy slogan, podczas gdy kierownik projektu jest bardziej zainteresowany interakcją z innymi. Jest tak wiele zawodów i potrzeb. Wszyscy dzielą biura coworkingowe i pracują razem.

Krzesło Moon marki Grospol

Coworking: przyszłość biura?

Będą zarówno zwolennicy coworkingu, jak i tradycyjni pracownicy. Przestrzenie coworkingowe są przeznaczone dla młodych, kreatywnych ludzi, którym nie przeszkadza dzielenie przestrzeni z innymi. Coworking może być bardzo korzystny dla firm i pracowników. Wynajęcie małego biura jest tańsze niż wynajęcie całego budynku. Odłóżmy jednak na bok względy ekonomiczne i skupmy się na wystroju wnętrz. Różnorodność osobowości i zawodów w przestrzeniach coworkingowych zmusza architektów do elastyczności. Musi istnieć miejsce, w którym ludzie mogą odbywać spotkania lub pracować w ciszy. Biurka mogą być podzielone ściankami działowymi. W przestrzeni coworkingowej stanowiska pracy nie będą przypisane do nikogo na stałe. Możesz pracować w jednej części przestrzeni coworkingowej dziś, a w innej jutro. Tutaj znajdziesz ciche przestrzenie. Od dawna wiadomo, że hałas przeszkadza w koncentracji. Najlepiej sprawdzają się dźwiękoszczelne kabiny, ale ścianki działowe lub dywany również mogą zapewnić większy komfort akustyczny. Ta kabina jest wygodna dla jednej osoby. Zawiera biurko i ergonomiczne krzesło a także laptop, z odpowiednim oświetleniem. Dźwiękoszczelna kabina pozwala pracownikowi skupić się na zadaniach zawodowych, jednocześnie chroniąc go przed bodźcami zewnętrznymi.


Biurko Smile SL-4 80X160 marki Wuteh

Przestrzenie coworkingowe to świetny pomysł. Ich duże rozmiary pozwalają na spokojną pracę, a także wymianę doświadczeń między specjalistami z różnych branż. Aby zmaksymalizować komfort środowiska pracy zarówno dla pracowników, jak i pracodawców, należy zadbać o odpowiednie wyposażenie. Ergonomiczne siedzisko ma ogromne znaczenie. Powinien mieć wyprofilowane, regulowane oparcie i podłokietniki, a także funkcję "bujania". Każdy ma prawo do "własnego" biurko. Dobrze, jeśli biurko ma otwory na kable i regulowaną wysokość. Jeśli nie ma otworów na kable, to można zapytać o możliwość zamontowania przelotki. CentrumKrzesel.pl posiada takie wyposażenie na biurko.

Biura coworkingowe mogą być świetnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają działalność i nie dysponują dużymi środkami finansowymi. Znajdują się one również w atrakcyjnych lokalizacjach, do których prowadzi wiele szlaków komunikacyjnych.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Podobne