27


września

Jakie cechy powinien mieć fotel biurowy?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Fotel biurowy powinien nie tylko dobrze się prezentować na pierwszy rzut oka, ale przede wszystkim być odpowiednio dobrany do właściciela. To istotne, by umożliwiał przyjęcie wygodnej pozycji – podkreślają fizjoterapeuci. Zalecają, by krzesła nie kupować w ciemno. Trzeba usiądź i po prostu przekonać się, że do nas pasuje.

Idealny fotel biurowy, czyli mówiąc krótko: jaki?

Powinien być wygodny dla nas i naszego kręgosłupa. Można to sprawdzić w bardzo łatwy i szybki sposób. Wystarczy usiąść na fotelu dotykając plecami oparcia tak, by nasze stopy swobodnie dotykały podłoża. W dobrze dobranym fotelu nasze ramiona spoczywają na podłokietnikach równolegle wobec podłogi. Za niskie lub za wysokie krzesło wymusza przyjmowanie nieodpowiedniej pozycji ciała. Wówczas biodra i stopy znajdują się w nienaturalnych pozycjach. Kupując fotel zwróćcie uwagę czy głębokość siedziska jest odpowiednia. Jak to sprawdzić? Zerknijcie czy pomiędzy tyłem kolan a krawędzią siedzenia macie odstęp około od 5 do 10 cm. Jeśli tak, to wszystko jest w jak najlepszym porządku.

 Fotel biurowy musi mieć wyprofilowane oparcie

To podstawowe kryterium wyboru fotela. W przeciwnym razie nie może być mowy o jakimkolwiek komforcie korzystania z niego. Oparcie powinno być wyprofilowane podobnie jak przebiega naturalna krzywizna naszego kręgosłupa. Najlepiej, gdy ma regulowaną wysokość oraz kąt nachylenia, a także podpórkę lędzwiową. To ważne, by fotel był dopasowany do naszego wzrostu. W przeciwnym razie będziemy przyjmować notorycznie złą pozycję, co doprowadzi do wielu wad postawy. Lepiej tego uniknąć.

 Podłokietniki nie takie ważne jak mówiono wcześniej

Jeśli fotel jest w nie wyposażony to można z nich korzystać, ale – co ważne – poza sytuacją, gdy coś piszemy na komputerze. Wtedy nasze ramiona muszą być w swobodnej pozycji. Przeciwnicy podłokietników podkreślają, że są one zwyczajnie niepraktyczne. Utrudniają przysunięcie fotela do biurka, co może powodować przyjmowanie nieodpowiedniej, zbyt przechylonej do przodu pozycji ciała podczas pisania na komputerze. Jeśli już zależy nam na podłokietnikach wybierzmy te regulowane. Zwiększymy szansę na jak najbardziej prawidłowe ustawienie naszego fotela i przyjęcie najlepszej pozycji. Nasz kręgosłup nam za to podziękuje!

fotele do biurka

Podsumowując, znalezienie właściwego fotela biurowego jest bardzo ważne dla naszego zdrowia. Sprawy nie można bagatelizować i sprowadzać jedynie do walorów estetycznych. Wystarczy zerknąć na niezbyt optymistyczne statystyki. Pokazują one, że pracownicy biurowi spędzają tygodniowo 40 godzin przy biurku, to aż 1900 godzin w skali roku. Pamiętajmy, że do tego należy doliczyć nadgodziny i czas, kiedy również korzystamy z foteli i krzeseł w domach chociażby podczas spożywania posiłków. Dlatego tak ważne jest, by fotele były jak najbardziej do nas dopasowane. Wówczas będziemy przyjmować prawidłową postawę ciała. Z pewnością warto zwrócić uwagę na regulowane fotele obrotowe z wyprofilowanym oparciem. Duży wybór jeśli chodzi o poszczególne modele oraz ich szatę kolorystyczną znajdziecie na stronie https://meble.lobos.pl. Są tam dostępne różne modele foteli, zarówno te tradycyjne, jak i bardziej nowoczesne. Przydadzą się zarówno w biurze, jak i w domu, gdzie wielu z nas ma swoje home office. Są funkcjonalne, bo mają regulowane i wyprofilowane oparcia, podłokietniki i kółka obrotowe. Na uwagę zasługują również ich starannie przemyślany design i solidne wykonanie. Z pewnością zadowolą nawet tych najbardziej wymagających klientów. I co ważne będą długo służyć.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Podobne