8


sierpnia

Jaki jest wpływ mebli biurowych na zdrowie pracowników?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

To, czy biuro posiada odpowiednio dobrane meble wpływa nie tylko na prestiż miejsca, ale przede wszystkim na zdrowie i komfort pracownika. Jak wiadomo, atmosfera w miejscu pracy i samopoczucie załogi wpływa na jej efektywność. Dobór mebli - krzeseł, foteli, biurek - ma ogromne znaczenie i to właśnie tym tematem zajmiemy się teraz w naszym artykule.

Właściwy dobór mebli w miejscu pracy - czyli jakie?

Każdą firmę, czy to mniejszą, taką jak rodzinny biznes, czy też większą - międzynarodową korporację, tworzą ludzie. To pracownicy różnego szczebla - od stanowisk asystenckich, przez specjalistów w danej dziedzinie, kończąc na kierownikach i dyrektorach - są wizytówką firmy. Dlatego tak ważne jest, aby w miejscu pracy czuli się komfortowo, zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym. Trudno dobrze myśleć o pracy, jeśli kilkugodzinne siedzenie przed laptopem sprawia, że odczuwamy ból kręgosłupa lub drętwienie rąk i nóg. Można temu zapobiec lub zmniejszyć napięcie mięśni poprzez wybór odpowiednich mebli biurowych. Ergonomiczny fotel biur owy pomoże wyeliminować bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i szyjnym (tu dzięki regulowanemu zagłówkowi), a dopasowane do niego biurko ułatwi przyjęcie właściwej pozycji, która nie będzie wymuszona na ciele, głównie plecach, szyi i barkach.

Odpowiednie krzesło lub fotel biurowy to podstawa. Warto zainwestować w ergonomiczne siedzisko z szeregiem regulacji, w tym wysokości i głębokości siedziska, odpowiednim rozstawem podłokietników, elastycznym zagłówkiem oraz wyraźnym profilem lędźwiowym. To znacznie ważniejsze elementy niż wygląd produktu. Dobrze, jeśli fotel wyposażony jest również w pięcioramienną podstawę jezdną, a kółka posiadają powłokę antypoślizgową. Jest to zabezpieczenie przed przewróceniem się. Za komfort użytkowania odpowiada także wygodne siedzisko. Wygodne, czyli ani za miękkie, ani za twarde - w sam raz. Wyraźny profil lędźwiowy zapewnia wsparcie dla pleców podczas siedzenia, obracania się w fotelu lub wychylania. Z kolei zagłówek podpiera głowę, odciążając i tak już nadwyrężone mięśnie szyi i karku. Krzesło i fotel biurowy muszą być dopasowane do wzrostu użytkownika. Inny model będzie odpowiedni dla drobnej kobiety o wzroście 165 cm, a inny fotel będzie dedykowany krępemu mężczyźnie o wzroście powyżej 190 cm. o wzroście powyżej 190 cm.

Miejsce pracy to miejsce, w którym pracują różni ludzie. Urządzając biuro warto jednak wziąć pod uwagę, aby w ofercie mebli biurowych do gabinetu znalazły się zarówno fotele dla niższych, jak i wyższych pracowników. Takie rozwiązanie z pewnością wyjdzie wszystkim na dobre.

zestaw Ioo 2 by Grospol

Przyjazne miejsce pracy

Czy miejsce pracy może być przyjazne? Zapewne wiele osób odpowiedziałoby przecząco, ale zapewne znajdą się też tacy, którzy odpowiedzą twierdząco. twierdząco. My zaliczamy się do tych drugich. Komfort fizyczny jest tak samo ważny jak psychiczny. O ile ból może z czasem minąć, o tyle złe samopoczucie może niestety utrzymywać się przez dłuższy czas. Co gorsza, problemy z pracy mogą przenieść się do domu. Aby tak się nie stało, warto zapewnić pracownikowi maksimum wygody i komfortu. A jak to zrobić? Sposobów jest kilka. Jeśli nawet praca odbywa się na otwartej przestrzeni, może być znośniej, jeśli każdy pracownik będzie miał swój własny boks. Musi być ona jednak odpowiedniej wielkości i przyjazna wizualnie. Co jeśli open space jest niewielki, a pracowników jest wielu. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem są ścianki działowe, które choć trochę wytłumią hałas, pozwalając skupić się na pracy. W większych przestrzeniach polecane są boksy akustyczne, które odizolują pracownika od zbędnych dźwięków rozmów telefonicznych. Są one wykonane z materiałów dźwiękochłonnych, wyposażone w punktowe oświetlenie, miękką wykładzinę i wentylację.

Oprócz własnego stanowiska pracy, w firmie trzeba nawet znaleźć miejsce na tzw. strefę odpoczynku intelektualnego - miejsce skupienia i relaksu. Taki kącik można urządzić wszędzie, nawet w niewielkim biurze. Wystarczy tylko chcieć. Kilka tapicerowanych, kubełkowych foteli, niewielki stolik kawowy czy podwieszane krzesła. Wszystko to wpłynie na komfort psychiczny pracownika i wygeneruje wspólny sukces pracownika i pracodawcy.

sofa Vancouver 2 Lite marki Profim

Z naszego artykułu, choć krótkiego i niewyczerpującego w całości tematu, jasno wynika, że meble biurowe mają wpływ na sferę fizyczną i psychiczną każdego pracownika. Ważne jest to, czym otaczamy się nie tylko w domu, ale również w pracy. Warto mieć to na uwadze.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Podobne