19


maja

Jak urządzić funkcjonalne domowe biuro? 5 prostych kroków


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Większość z Was stanęła przed koniecznością Pracy z Domu w obecnej sytuacji pandemii COVID-19.

W domu nagle brakuje spokojnej przestrzeni do pracy zdalnej. Praca z miękkiej kanapy lub łóżka może powodować bóle pleców. Chodzenie cały dzień w spodniach od dresu/piżamy może również obniżyć nasz nastrój i motywację.

Reszta rodziny również znajduje się w nowej sytuacji i musi zaakceptować nową codzienną rutynę, a także uszanować miejsce pracybliskiej osoby.

Pokażemy Ci jak szybko stworzyć przestrzeń biurową w domu i dostosować się do nowych okoliczności.

1. Biuro

Czy stosy papierów wciąż zsuwają się z Twojej kanapy? Czy papiery na stole w jadalni lub w kuchni utrudniają Ci jedzenie? Większość z Was zapewne była zaskoczona brakiem prostej, czystej powierzchni roboczej. Na krótki czas można wykorzystać toaletkę, konsolę lub duży parapet. Jeśli to możliwe, umieść kawałek w spokojnym miejscu. Ten kawałek powinien być stworzony tylko dla Ciebie. Powinien być wystarczająco duży, aby pomieścić twój komputer i inne niezbędne rzeczy.

Jeśli nie masz jeszcze biurka, które posłuży Ci na czas kwarantanny, polecamy następujące modele:

Neptune , Seaford , Tajfun , Narvik ,


2 Oświetlenie

To ważna część Twojej pracy! Zadbaj o swój wzrok. Ustaw swoje biurko, lub tymczasowe "biurko", tak aby docierało do niego światło dzienne. W tym przypadku idealne będzie miejsce pod oknem.

Potrzebne będzie również światło sztuczne, np. lampa, aby oświetlić klawiaturę lub dokumenty, gdy światło dzienne jest niewystarczające.


3. krzesło

Warto zainwestować w fotel, jeśli mamy już biurko, oświetlenie i lampę. .... Bądźmy szczerzy. Przez jakiś czas możesz korzystać z drewnianego stołka lub krzesła w jadalni lub kuchni. Potrzebujesz krzesła biurowego, które ma przynajmniej minimalną funkcjonalność, taką jak regulacja wysokości w górę i w dół. Widać, że krzesło w stylu jadalnianym raczej się nie sprawdzi. Podczas wielogodzinnej pracy należy zadbać o utrzymanie prawidłowej pozycji ciała. Nie możemy ukryć się przed koronawirusem, ale nie możemy dopuścić do innych warunków.

Więcej o ergonomii można przeczytać również na naszym blogu. Mamy kilka artykułów poświęconych tej tematyce: Ergonomia pracy biurowej

Możesz również regulować nachylenie oparcia, aby wygodnie oprzeć plecy.

Na naszej stronie znajdziesz wiele krzeseł i foteli do miejsca pracy. Polecamy następujące modele:

Team plus , Plus R , Starter , Nodi , Coco , Poziom ,

Inne równie ciekawe produkty znajdziesz w zakładce Fotele biurowe.

4 Atmosphere

Możesz udekorować swoje miejsce pracy zdjęciami, rysunkami i roślinami doniczkowymi. Rośliny te nie tylko dobrze wyglądają, ale także oczyszczają atmosferę, co poprawia Twój nastrój. Będziesz mógł lepiej skoncentrować się na swoich zadaniach, jeśli będziesz miał funkcjonalnie i pięknie zorganizowane miejsce pracy. Upewnij się, że masz wszystkie urządzenia i przedmioty w zasięgu ręki. Pomoże Ci to zachować koncentrację, ponieważ nie będziesz musiał stale opuszczać miejsca pracy.

Jeśli słuchasz muzyki, gdy twój mózg pracuje, wybierz taki rodzaj, który pomoże ci się skoncentrować. Możesz również zapalić kadzidełka lub świece, ale tak silne zapachy mogą Cię rozpraszać zamiast stymulować.

5. Strój do domowego biura

Chodzenie w dresach czy rozciągniętej piżamie nie jest dobrym pomysłem. Zadbaj o swój strój do pracy. Będziesz w stanie oddzielić swój "czas pracy" od "czasu odpoczynku".

Dla wielu osób kwarantanna społeczna to trudny czas. Zachowaj równowagę między pracą a domem. Kontynuuj te same rutynowe, stałe czynności, które do tej pory wykonywałeś. Wybierz strój, który jest wygodny, ale schludny. Nikt nie każe nikomu nosić szpilek, ani zakładać krawata. Ale Twój strój nie powinien być typowy dla środowiska domowego.

Szanuj swój czas w domu, rozmawiając z członkami rodziny. W zamian za to szanuj ich pracę. Nie odkładaj pracy na wieczór i powtarzaj sobie: "Mam jeszcze dużo czasu" - stary slogan. Rób to, co musisz, i codziennie o tej samej porze zamykaj komputer.

Każdy potrzebuje czasu na adaptację.

Jak pisaliśmy na naszym blogu ( Zalety i wady pracy zdalnej), praca zdalna nie jest pozbawiona wad i zalet. Wykonaj te pięć kroków, aby czuć się komfortowo w swoim biurze. Życzymy Ci owocnej i produktywnej pracy.


Drodzy Klienci

W związku z epidemią koronawirusów nasza warszawska ekspozycja przy ulicy Ostródzkiej 53 będzie nieczynna w dniach 16 marca - 14 kwietnia.
Nasi eksperci są dostępni, aby odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania za pośrednictwem infolinii: 801 000 863.

Wszystkie zamówienia i zapytania będą szybko realizowane.

Dziękujemy za wyrozumiałość.Zadzwoń pod numer 801 000 863 lub napisz do nas: biuro@centrumkrzesel.pl

Obsługa Klienta
Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Podobne