31


sierpnia

Częste błędy w projektowaniu biur


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

 O ile urządzanie mieszkania to świetna zabawa i można się przy aranżacji dobrze bawić, o tyle przy projektowaniu biura nie wypada robić tego samego. Istnieją ścisłe zasady, których należy przestrzegać przy projektowaniu miejsca pracy. Zasady te mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa i optymalnych warunków dla pracowników, którzy spędzają tam wiele godzin. Ważne jest, aby pamiętać o tych prostych zasadach, aby uniknąć popełniania typowych błędów przy projektowaniu biura.

Błąd w projektowaniu biur nr. 1 - Nieuwzględnienie specyfiki przestrzeni.

Duże biurowce mają podobny układ, więc elastyczność pomieszczenia w zakresie modyfikacji układu jest ograniczona. O wiele łatwiej jest stworzyć udany projekt biura, gdy znajduje się ono w budynkach dobrze przystosowanych do jego potrzeb. Należą do nich stare kamienice, budynki poprzemysłowe, mieszkania w blokach. Ważne jest, aby przy tworzeniu koncepcji nie kierować się szablonowym podejściem. Każde wnętrze jest wyjątkowe, ma swoje zalety, wady i specyfikę. Architekt lub inny specjalista od projektowania biur szybko zauważy, co należy wyeksponować i jak to wykorzystać. Jakie modyfikacje i przekształcenia są konieczne, aby biuro było bezpieczne, funkcjonalne i przyjemne do pracy. Niepotrzebne "rozdrabnianie przestrzeni" to częsty błąd. Jeśli nie ma potrzeby tworzenia małych 2-3 osobowych biur, a praca zbliżona jest do modeli open-plan, warto pozostawić jak najwięcej przestrzeni. Ma to wpływ na samopoczucie pracowników. Łatwo zauważyć, że pracownicy czują się lepiej, gdy mają więcej ruchu, więcej światła dziennego i wreszcie więcej powietrza, niż gdy ściany ich miejsca pracy tłamszą ich ze wszystkich stron. W razie potrzeby można podzielić otwartą przestrzeń biurową na strefy ciszy. Pozwala to na bardziej skoncentrowaną pracę. W tym przypadku można zastosować ścianki akustyczne, boksy akustyczne lub wolnostojące ścianki działowe.

Błąd w projektowaniu biur nr 2 - Nieuwzględnianie indywidualnych potrzeb pracowników

 Ogromnym błędem jest założenie, że wszyscy pracownicy mają takie same potrzeby i tworzenie planu wyposażenia biura w oparciu o indywidualne, bez konsultacji z żadnym architektem czy projektantem. Warto zapytać pracowników o ich opinie na temat mebli i innych sprzętów. Nie da się stworzyć projektu, który będzie jednocześnie spójny i funkcjonalny, ale będzie zgodny ze wszystkimi preferencjami pracowników. Trzeba jednak umieć znaleźć środek. Dobrym pomysłem jest wybór ergonomicznych mebli i urządzeń biurowych, które można dopasować do wzrostu i stylu pracy każdej osoby. O ile regulacja wysokości blatu i siedziska w fotelu jest niezbędna, o tyle warto dać pracownikom możliwość pracy w różnych pozycjach i miejscach, zarówno na stojąco, jak i na siedząco.

Błąd w projektowaniu biur nr 3 - Niewystarczająca przestrzeń do odpoczynku.

Śledzenie najnowszych informacji na temat wpływu miejsca pracy na efektywność pracowników prowadzi do opracowywania nowych i ekscytujących pomysłów w zakresie tworzenia środowiska przyjaznego ludziom. Pracodawcy nie poprzestają na zapewnieniu podwładnym miejsca, w którym mogą przygotować i zjeść posiłek w relaksującej atmosferze. W wielu korporacjach pracownicy mają miejsce, gdzie mogą się zrelaksować, poćwiczyć, a także mają dobrze wyposażone kuchnie i łazienki. Ważne jest, aby mieć miejsce, gdzie można się zrelaksować i cieszyć się czasem z dala od pracy. Chociaż może nie być możliwe stworzenie dodatkowych pomieszczeń do tego celu w każdym biurze, ważne jest, aby takie miejsce istniało w każdym miejscu pracy. Akustyczne ciche ściany:

Błąd w projektowaniu biur nr 4 - nie zwracanie uwagi na aktualne trendy w aranżacji wnętrz.

Praca w biurach, które - używając potocznego określenia - śmierdzą jak mysz, jest mniej przyjemna niż praca w biurach, w których walory funkcjonalne i estetyczne są równorzędne. Ważne są nowoczesne rozwiązania architektoniczne, piękne i trwałe meble, ciekawe detale dekoracyjne. Biuro jest odzwierciedleniem firmy. Jeśli nie zwrócimy uwagi na wizualny aspekt biura i nie dołożymy starań, by było ono atrakcyjne dla oka, ucierpi na tym prestiż firmy. Może to być również główny czynnik decydujący o tym, czy pracownicy zdecydują się na pracę w danym miejscu, czy też poszukają pracy gdzie indziej.

 


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Podobne