10


października

Jak wybrać ergonomiczne krzesło?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Przy wyborze krzesła do biura równie ważna jak walory estetyczne jest ergonomia. krzesło biurowe. Nawet 2-godzinna praca siedząca może mieć znaczący wpływ na Twoje zdrowie. Zła postawa może prowadzić do bólu pleców, szyi, ramion i karku, bólów głowy i problemów z koncentracją, a nawet utraty wzroku. W naszym sklepie stworzyliśmy menu po lewej stronie. Dzięki temu mogą Państwo wybrać poszczególne funkcje ergonomiczne (np. regulowane podłokietniki, zagłówki itp.). Wyświetlone zostaną tylko produkty posiadające te funkcje.

Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych aspektów ergonomicznej postawy:

(a) Podparcie przedramion na podłokietnikach zmniejsza obciążenie kręgosłupa. Prawidłowo dobrana wysokość podłokietnika zapewnia kąt 90 stopni między przedramieniem a ramieniem. Krzesło z regulowanymi podłokietnikami jest zalecane, jeśli siedzisz dłużej niż cztery godziny dziennie. Istnieje wiele modeli z możliwością regulacji wysokości, takich jak rodzina Futura czy Ergohuman, Premium, Raya i Playa, Inspire i inne. Modele te można znaleźć zaznaczając pole "regulowane podłokietniki".


(b) Ważne jest, aby ustawić wysokość siedziska. Stopy powinny wygodnie spoczywać na podłodze. Uda powinny być do niej równoległe lub lekko z nią skośne (między 90 a 115 stopni). Wszystkie krzesła i fotele biurowe mają regulowaną wysokość siedziska.


c) Równie ważne jest odpowiednie ustawienie głębokości siedziska. Siedzisko nie powinno uciskać naszych kolan. Minimalna głębokość siedziska nie powinna być mniejsza niż nasza goleń. Polecamy rodziny Futura, Raya i Raya, które mają regulowaną głębokość siedziska. Poniższe kategorie pozwolą Ci zawęzić modele, które posiadają tę funkcję.

d) Warto rozważyć zakup krzesła z regulacją wysokości oparcia i podparcia lędźwiowego. Funkcja ta jest dostępna w większości modeli dostępnych obecnie na rynku. Oparcie powinno mieć co najmniej metr wysokości, aby podpierać łopatki. Twoje krzesło powinno mieć profil oparcia, który zapewnia odpowiednie podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Wiele krzeseł posiada dynamiczne wsparcie odcinka lędźwiowego: modele Ioo, Ergohuman i inne posiadają specjalne mechanizmy Schukra, które umożliwiają regulację wysokości. Format, Veris, Format.

(e) Równie ważny jest kąt nachylenia oparcia. Powinno ono mieć ciągły kontakt z plecami i zapewniać odpowiednie podparcie na całej swojej długości. Dlatego w naszej ofercie znajdują się fotele i krzesła, które potrafią to dobrze zrobić. Te krzesła i fotele wyposażone są w mechanizmy synchroniczne, dzięki którym możesz zwolnić lub zablokować oparcie w wybranej przez siebie pozycji. Zaznacz pole "Mechanizm aktywny", aby dowiedzieć się więcej o tych modelach.

f) Wielu klientów docenia znaczenie zagłówka. Zapewnia on wsparcie dla głowy podczas pracy lub relaksu. Istnieje wiele modeli, które są wyposażone w zagłówek. Zazwyczaj istnieje możliwość regulacji wysokości zagłówka, a czasem także kąta jego nachylenia. W modelach Ioo zagłówek dostosowuje się do pozycji głowy, podążając za ruchami użytkownika. Funkcja ta jest dostępna w lewym menu.

Jesteśmy dostępni, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości za pośrednictwem naszej infolinii lub w naszych salonach. Jesteśmy również dostępni przez e-mail, aby szybko odpowiedzieć na Państwa pytania.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Podobne