25


kwietnia

Podsumowanie serii o Ergonomii


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Na tym kończymy naszą lekcję o ergonomii. Omówiliśmy wszystkie ważne aspekty ergonomicznego krzesła/krzesła. Mamy nadzieję, że teraz jesteś bardziej pewny siebie w podejmowaniu decyzji.

Tutaj znajdują się wszystkie artykuły na temat ergonomii.Wierzymy, że udało nam się przybliżyć wszystkim ergonomię.

Od ponad 15 lat zajmujemy się sprzedażą foteli i krzeseł oraz doradzamy klientom. Jeśli podczas czytania artykułów pojawią się jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, chętnie pomożemy! Skontaktuj się z nami, pisząc do nas na adres biuro@centrumkrzesel.pl lub dzwoniąc na infolinię Biura Obsługi Klienta 801 000 863.

Podczas pracy przy komputerze ergonomia obejmuje coś więcej niż wygodne krzesło. To także przestrzeń wokół koła, rozmieszczenie i ustawienie mebli, urządzeń biurowych oraz światła. W tym artykule zapoznamy Cię z podstawowymi zasadami ergonomii.

Biurko

Najważniejszym elementem w projekcie biura jest biurko do pracy. Na biurku spędzamy najwięcej czasu, dlatego powinno ono mieć odpowiedni rozmiar, długość, szerokość i wysokość, aby pomieścić wszystkie elementy i spełnić nasze potrzeby.


Zanim zaczniesz szukać biurka, powinieneś zastanowić się nad jego przeznaczeniem. Czy wystarczy małe biurko na myszkę i komputer? A może będziesz potrzebował więcej sprzętu, który będzie łatwo dostępny?

Do małych pomieszczeń idealnie nadają się biurka o szerokości 110 cm i głębokości 50 cm. Są one również znane jako konsole.

Niektóre modele posiadają szuflady, które można wykorzystać do przechowywania drobnych, niezbędnych przedmiotów.


Modele:

Biurko B31 Biurko B37 Biurko Seaford Biurko Pascal Biurko Narvik B-2

Biurka ułożone w literę L są idealnym rozwiązaniem dla biur, które wymagają dodatkowego wyposażenia w sprzęt, dokumenty czy segregatory. Taki układ pozwala Użytkownikowi na swobodne poruszanie się i zapewnia komfort pracy.


Przy budowie biurka ważne są szuflady, półki i nadstawki w kontenerach. Jeśli wybieramy biurko z szufladą na klawiaturę pod blatem, należy zwrócić uwagę, czy nie przyciska ona nóg użytkownika. Powinna też umożliwiać swobodne poruszanie się krzesła. Ergonomiczne biurko składa się ze wszystkich tych elementów.

Przed zakupem sprawdź, czy biurko ma możliwość regulacji wysokości. Jest to kluczowa kwestia dla pracowników o różnym wzroście. Biurka z elektryczną regul acją wysokości mogą być świetnym rozwiązaniem. Możesz szybko przekształcić zwykłe biurko w wysoki blat poprzez naciśnięcie przycisku (zakres regulacji wynosi od 70 do 120 cm).


Przestrzeń biurowa nie powinna być pozbawiona szafek , szaf i półek . Te przedmioty można umieścić zaledwie kilka kroków od biurka. Przedmioty te nie są niezbędne. Państwowa Inspekcja Pracy zaleca, aby po godzinnym siedzeniu przed monitorem komputera zrobić sobie pięciominutową przerwę. Wykonaj kilka prostych ćwiczeń rozluźniających mięśnie i zmieniających pozycję ciała.

Źle dopasowane biurko może znacznie obniżyć komfort pracy i spowodować silne bóle pleców i ramion.

Oświetlenie

Oświetlenie jest ważnym aspektem ergonomicznej i komfortowej pracy. Pracownicy powinni mieć dostęp do światła dziennego w miejscu, w którym pracują. Jest to najlepsze i najbardziej efektywne rozwiązanie.

Nowoczesne oświetlenie biurowe powinno być rozproszone, bez kontrastu, jednolite i prawie bezcieniowe.

W salach komputerowych, które mają okna wychodzące na północ, należy zainstalować żaluzje. Zmniejszy to olśnienie i odbicia od jasnych okien. Stanowiska komputerowe należy umieścić w odległości co najmniej 1 m od okna. Monitor powinien być skierowany bokiem w stronę okna.


Organizacja miejsca pracy

Ważne jest, aby oprócz właściwego ustawienia mebli i odpowiedniego rozmieszczenia sprzętu, odpowiednio zorganizować swoje miejsce pracy. Nie ma znaczenia, jak duże jest Twoje biurko, jeśli jest ono zabałaganione lub zagracone, nie będziesz w stanie wykonywać efektywnej pracy.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę kolorystykę wnętrza. Unikaj używania jaskrawych, odważnych kolorów. Najlepiej pracować w pomieszczeniach, które są jasne i stonowane. Stosuj odcienie szarości, beżu i bieli.

Dodaj akcesoria do swojego wystroju. Akcesoria takie jak zielone rośliny, kolorowe akcesoria na biurko czy kolorowe krzesła to świetna opcja.


Zapraszamy do zakupów na naszej stronie internetowej www.centrumkrzesel.pl


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Podobne