24


kwietnia

Jak zieleń w miejscu pracy wpływa na wydajność pracowników? Jakie rośliny powinieneś wybrać?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Pokazano pufę Mickey, a także krzesło LightUp.

Praca w biurze może być męcząca i bardzo stresująca. Wcześniej rozmawialiśmy o ergonomii, o tym jak wybrać odpowiednie krzesło i jak urządzić swoje miejsce pracy. Czy wiesz, że rośliny mogą mieć znaczący wpływ na Twoją produktywność i wydajność?
Ari jest widoczny na zdjęciu.

Kwiaty i rośliny w biurach, open space'ach, gabinetach są czymś więcej niż tylko piękną dekoracją. Pełnią one również pożyteczną funkcję. Posiadanie roślin doniczkowych w miejscu pracy może mieć negatywny wpływ na pracowników, a nawet zmniejszyć błędy, które popełniają . Rośliny mogą zwiększyć wilgotność, nawilżyć atmosferę i pochłonąć szkodliwe substancje skuteczniej niż drogie oczyszczacze powietrza. Do takich wniosków doszli badacze z American Psychological Association, którzy przeprowadzili eksperymenty w dużych biurach w Wielkiej Brytanii i Holandii. Stwierdzili, że "zielone biura", czyli te z roślinami doniczkowymi, sprzyjają współpracy i tworzą przyjazne środowisko. Poprawiają nastrój pracowników i redukują stres.

Źródło: Nowy Styl

Amerykańscy naukowcy stwierdzili również, że minimalistyczne, sterylne przestrzenie biurowe pozbawione zdjęć, osobistych pamiątek są szkodliwe dla pracowników i negatywnie wpływają na ich samopoczucie.

A teraz, jakie rośliny wybrać?


Znaleźliśmy wiele firm, które specjalizują się w pielęgnacji i wyborze roślin do biur. Oto kilka wskazówek dotyczących roślin przyjaznych dla biura, jeśli nie chcesz stosować się do tego typu porad.

Najlepiej jest wybrać rośliny, które mogą wybaczyć grzechy, gdy znajdują się w takich pomieszczeniach. Rośliny, które nie wymagają specjalnej opieki, będą potrzebowały światła słonecznego i skrupulatnie utrzymywanego podlewania.

Pamiętajmy, że sztuczne, rozproszone oświetlenie nie zastąpi naturalnego światła słonecznego. Kwiaty doniczkowe do pomieszczeń biurowych powinny być dostosowane do półmroku lub miejsc zacienionych. Ważne jest, aby wybrać roślinność, która nie wydziela silnych zapachów. Ich działanie może nie być dla wszystkich i może okazać się przeciwskuteczne. Mogą one również uczulać.

Źródło : Nowy Styl design For Asseco Poland, krzesła Fondo

Oto kilka propozycji roślin biurowych, które mogą być przyjaznymi towarzyszami w otwartych przestrzeniach:

skrzyp, fikus benjamina, serpentyna (sansevieria), filodendron, paproć, dracena.

W razie jakichkolwiek pytań służymy pomocą.


Obsługa klienta

Zadzwoń pod numer 801 000 863 lub napisz do nas na adres biuro@centrumkrzesel.pl.Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Podobne