10


listopada

Zagłówki - Dodatek czy niezbędny element wyposażenia fotela?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

W zeszłym tygodniu opublikowaliśmy post, który rozpoczął cykl dotyczący prawidłowej postawy podczas ośmiogodzinnego dnia pracy, właściwego doboru krzeseł, foteli oraz aranżacji przestrzeni biurowej (artykuł Ergonomia biurowa).

Dziś chcemy się skupić na elemencie BACK, jakim jest wyposażenie. Często klienci zadają nam pytania takie jak:

" Dlaczego ten zagłówek?"

"

Czy będzie to dla mnie przydatne?


Badania wykazały, że przeciętny człowiek spędza 13 godzin dziennie w pozycji siedzącej. Przyjmujemy pasywną postawę ciała podczas 8-godzinnego dnia pracy, a także sporadycznie w czasie wolnym. Ma to dramatyczny wpływ na nasz kręgosłup, mięśnie i układ kostny. Wbrew powszechnemu przekonaniu, nasze ciała nie wyewoluowały do siedzenia. 200 lat temu większość ludzi pracowała fizycznie. Ale dziś siedzimy i wykonujemy naszą pracę na siedząco. Jest to bardzo niekorzystne dla naszego kręgosłupa. Może pojawić się ból w różnych częściach kręgosłupa, zaczynając od odcinka lędźwiowego, a kończąc na odcinku szyjnym.

Poniżej podsumowanie z badań prof. Hansa Joachima Wilke na temat rozkładu obciążeń na nasze kręgosłupy, gdy przyjmujemy różne pozycje.

Źródło: www.pracujkomfortowo.pl/artykuly/stanowisko-pracy/


Dobór odpowiedniego krzesła do stanowiska pracy jest niezwykle istotny. W osobnym artykule omówimy warunki jakie musi spełniać stanowisko zgodnie z przepisami Ministra Pracy i Polityki Socjalnej [SS45 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 97 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (tekst jednolity : Dz.U. Nr 169, poz. 1650 (z późniejszymi zmianami), SS 4 i SS 5 oraz SS 7 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 1 grudnia 1998 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe. (Dz.U. Nr 148, poz. 073)

Zagłówek

Z definicji wynika, że zagłówek to górna, wysunięta część krzesła lub leżanki.


W praktyce dostępnych jest wiele rodzajów zagłówków. Różnią się one funkcjonalnością, kształtem, wyprofilowaniem i formą. Nie wszystkie fotele, które mają zagłówek są stworzone równe. Zagłówek zazwyczaj znajduje się między łopatkami dla wysokich osób lub nad głową dla tych, którzy są niżsi.


Ważne jest, aby krzesło było odpowiednio dopasowane do użytkownika.

W naszej kolekcji znajdziesz wiele modeli foteli biurowych wyposażonych w ergonomiczne zagłówki. Na jakie najważniejsze elementy należy zwrócić uwagę?

Kluczowe jest to, aby:

Zagłówek posiada funkcję regulacji wysokości. Dzięki temu użytkownicy o różnym wzroście będą mogli dostosować jego położenie.

- Głowa została wygodnie podparta dzięki wgłębieniu na jego środku.

- Regulowany kąt nachylenia pozwala na oparcie głowy podczas pracy, jak również na chwile relaksu, odpoczynku, pochylenia się.

Zagłówek nie powinien stanowić zagrożenia dla zdrowia użytkownika. Musi być stabilny.

Ma również zapewnić podparcie dla odcinka szyjnego i głowy. Zadaniem zagłówka jest odciążenie układu kostno-stawowego od długotrwałego siedzenia.



Wymieniliśmy topowe modele z zagłówkami. Zalecamy dokładne zapoznanie się z opisami foteli przed wyborem odpowiedniego. Mamy ponad 15-letnie doświadczenie i chętnie pomożemy w wyborze odpowiedniego modelu. Ergonomia Ergonomiczne krzesło lub fotel

Fotele IOO

Fotele Pofit


Fotele Ergohuman

Fotele Veris

Fotel Coco




Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Podobne