31


sierpnia

Biura hybrydowe: Plusy i minusy


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz


Łączy w sobie elementy zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych rozwiązań, aby zwiększyć efektywność pracy w zróżnicowanej grupie. Czy warto zainwestować w biuro hybrydowe? Omawiamy zalety i wady związane z hybrydyzacją.

Nowoczesny open space

Sposób organizacji biur uległ w ostatnich latach gwałtownej zmianie. Zamknięte pomieszczenia i wąskie korytarze szybko odchodzą do lamusa. Ich miejsce zajmują przestronne, otwarte przestrzenie, które wizualnie eliminują hierarchię i pozwalają pracownikom swobodnie się poruszać. Ułatwia to komunikację między zespołami.

Nie jest to dobre rozwiązanie, zwłaszcza jeśli nie jest dobrze przemyślane i dopasowane do potrzeb firmy oraz charakteru i zakresu jej pracy. Czasami efektywna realizacja zadań wymaga ciszy i samotności. To miejsce, w którym można zebrać myśli lub przeprowadzić wideorozmowę.

Biura hybrydowe są kompromisem pomiędzy tradycją, nowoczesnością i innowacyjnością. W ostatnich latach zyskały na popularności. Czym jest hybrydowe miejsce pracy? Jakie są zalety i wady biura hybrydowego?

Biuro hybrydowe: Równowaga między prywatnością a swobodą

Mobilne ścianki działowe Soniq, lekkie ścianki działowe oraz modułowe boksy Ligo to świetne opcje do stworzenia strefy relaksu w otwartej przestrzeni.
Biura hybrydowe mogą być tworzone z myślą o klientach, którzy na co dzień współpracują z innymi podmiotami, np. firmami, spółkami czy freelancerami. Hybrydyzacja to aranżacja, która uwzględnia różne potrzeby pracowników. Jest to unikalny konglomerat stref pozwalających na kreatywną pracę zbiorową, stref pozwalających na indywidualną twórczość oraz stref zapewniających odpoczynek.

Nie ma jednego uniwersalnego planu na biura hybrydowe. Nie sprawdzi się on we wszystkich przypadkach. Wszystko zależy od potrzeb i możliwości każdej firmy. Priorytetem jest równowaga między prywatnością a swobodą. Liczy się elastyczność - pracownicy mogą znaleźć idealne miejsce dla siebie, niezależnie od obowiązków służbowych czy nastroju. Będą mogli wykonywać swoje zadania bez żadnych ograniczeń.

Jak wygląda i jak funkcjonuje biuro hybrydowe?

W biurze hybrydowym znajdziesz wydzielone strefy wolne od hałasu. Nowoczesne telefony akustyczne ułatwiają prowadzenie prywatnych rozmów. Są tu kabiny hushMeet, które pozwalają na burzę mózgów i pracę zespołową, oraz kabiny hushWork, które umożliwiają pracę indywidualną.

Biura hybrydowe: Wady i zalety

Nowoczesna sala konferencyjna (szkoleniowa, biznesowa), idealne rozwiązanie dla każdego biura.
Specjalne ściany dźwiękochłonne świetnie sprawdzają się w przestrzeniach coworkingowych, zarówno stacjonarnych, jak i mobilnych. Można również zastosować wykładziny i panele tłumiące hałas, co znacznie poprawia akustykę biura. W projektowaniu mebli nacisk kładzie się na mobilność i elastyczność. Meble modułowe, które są proste i modułowe są dobrym wyborem, ponieważ można je łatwo i szybko dostosować do aktualnych potrzeb.

Ważnym elementem biur hybrydowych są strefy chilloutu. Wydzielone miejsca, w których pracownicy mogą zrobić sobie przerwę i odpocząć. Wygodne fotele, designerskie ścianki i modne sofy pozwalają skutecznie się naładować.

 


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Podobne