3


marca

Co to są skróty i jak je czytać?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Ostatnio poruszyliśmy temat siedzenia -. Siedzenie czyli zdrowe podejście. Co kryje się pod siedzeniem?

W naszym wyborze znajdziesz krzesła biurowe, jak i fotel biurowy, które pełnią różne funkcje. Wiele dźwigni znajduje się pod siedziskiem.

Krzesło do pracy musi mieć regulację wysokości. Świetnie jest też, jeśli krzesło ma mechanizm synchroniczny. Dzięki temu oparcie i siedzisko podążają za Twoimi ruchami i zapewniają potrzebne wsparcie. Inne regulacje, takie jak zmiana głębokości siedziska lub kąta nachylenia, są możliwe, jeśli masz budżet.

Oto nazwy wszystkich mechanizmów w naszej ofercie. Zaczniemy od tych najbardziej podstawowych i przejdziemy do bardziej skomplikowanych. Następnie krótko je opiszemy i podamy przykłady foteli i krzeseł, w których są stosowane. Zawsze opisujemy możliwe mechanizmy do każdego produktu biurowego, który sprzedajemy w naszym sklepie.

MECHANIZMY PODSTAWOWE

Ekonomiczny - Możliwość regulacji wysokości krzesła - Fan10ECPT - Jest to bardzo prosty mechanizm. Są trzy śruby, za pomocą których można zablokować oparcie w dowolnej pozycji oraz regulować wysokość i głębokość siedziska. Można również regulować wysokość siedziska za pomocą podnośnika pneumatycznego - Bravo Prestige, fotel biurowy Akord

Tilt - regulacja wysokości siedziska za pomocą podnośnika pneumatycznego, zwolnienie blokady, możliwość swobodnego kołysania się i blokady tylko w pozycji pionowej "do zrobienia", regulacja siły oporu oparcia za pomocą śruby - krzesło Mesto. Krzesło Relax. Krzesło Plus R

- Regulacja wysokości siedziska za pomocą podnośnika pneumatycznego. Zwolnienie blokady oparcia zapewnia, że oparcie NIE uderza w kręgosłup użytkownika. Fotele - Supreme, Nova, Next, Orion

MECHANIZMY SYNCHRONICZNE

Active-1 - regulacja wysokości siedziska za pomocą podnośnika pneumatycznego. Może być stosowany w połączeniu z blokadą pochylenia w pięciu pozycjach. Kąt nachylenia oparcia wynosi 19 stopni z możliwością odchylenia o 8 stopni. Do regulacji wysokości oparcia służy 10 zapadek. Przykładowe modele to Stillo Master i Gem.Mechanizm synchroniczny FS - odchylenie oparcia (20°) synchronicznie z siedziskiem (11°), możliwość blokady oparcia w 5 miejscach, regulacja wysokości oparcia, regulacja siły oporu oparcia za pomocą śruby. Funkcja Anti-Shock - zabezpieczenie przed uderzeniem oparcia w plecy użytkownika. Wersja FST: regulacja głębokości siedziska, regulacja wysokości siedziska w obu wersjach.

Przykładowe modele: Garta Intrata , O , Officer-Net .


Mechanizm Epron Synchron EES - pozwala na swobodne poruszanie się, oparcie odchyla się wraz z siedziskiem w stosunku 2:1 (20/11 stopni), możliwość blokady w 5 pozycjach, regulacja oporu oparcia za pomocą pokręteł, funkcja Anti-Shock zabezpiecza przed uderzeniem oparcia w plecy użytkownika, opcja EST umożliwia regulację głębokości siedziska, opcja EFT pozwala na dodatkowy kąt ujemny 5 stopni, oraz odchylenie siedziska. Wszystkie opcje zawierają podnośnik pneumatyczny, który umożliwia regulację w górę i w dół.

Przykładowe fotele: Orlando, Sit.Net oraz Bolero IIMechanizm ESP Epron Synchron Plus - umożliwia swobodne kołysanie się, przechyla się wraz z siedziskiem w stosunku 2:1 (22 stopnie / 11°), blokuje się w 5 pozycjach, reguluje opór oparcia za pomocą pokrętła, funkcja Anti Shock - zabezpiecza przed uderzeniem oparcia w plecy użytkownika. Opcja ESPT umożliwia regulację głębokości siedziska. Opcja ESPTN umożliwia regulację pochylenia do przodu o 2°. Podnośnik pneumatyczny pozwala na regulację wysokości.

Przykładowe fotele: Orlando Up 24/7, @Motion


Mechanizm Ergon-UP. Regulacja wysokości siedziska za pomocą podnośnika pneumatycznego, regulacja wysokości oparcia (8 zapadek), blokada oparcia w wybranej pozycji, możliwość odchylenia oparcia +20 stopni i -3 stopnie

Mechanizm ten dostępny jest w modelu Labo.

Mechanizm Ergon2L: - Możliwość pochylenia oparcia + 20° do przodu i -3 do tyłu. Oparcie można zablokować w żądanej pozycji. Wysokość oparcia można regulować za pomocą śruby lub poprzez pneumatyczne podnoszenie siedziska.

Przykładem jest krzesło biurowe Taktik.


Mechanizm asynchroniczny IBRA- Krzesło Offix wyposażone jest w ten mechanizm.


- (A), blokujący i zwalniający kąt wychylenia siedziska. Blokada powoduje zwolnienie siedziska z pierwotnej pozycji, ale oparcie pozostaje względem niego nieruchome (zazębia się z dźwignią C). Naciskając dźwignię (A), uruchamiamy w fotelu funkcję "bujania".

- ( B).Regulacja wysokości siedziska.

- (C).zablokowanie kąta pochylenia oparcia względem siedziska lub zwolnienie ruchu oparcia. Ruch ustaje, a siedzisko staje się nieruchome. Oparcie podąża za plecami.

- Opór oparcia na odchylenie można regulować, co pozwala na dostosowanie go do wagi użytkownika. Opór oparcia na odchylanie jest regulowany. Pozwala to na dostosowanie go do wagi użytkownika (pokrętło C).


LP11 możliwość swobodnego bujania się, oparcie odchyla się synchronicznie, a siedzisko o 11 stopni. Możliwość blokady oparcia w pięciu pozycjach. Regulacja oporu oparcia za pomocą pokrętła umieszczonego z prawej strony siedziska. Funkcja Anti-Shock - zabezpieczenie przed uderzeniem oparcia w plecy użytkownika. Możliwość regulacji blatu również za pomocą podnośnika. Mechanizm ten dostępny jest w fotelu Viden.


Synchro self (mechanizm samoczynny) - możliwość regulacji wysokości, kąta nachylenia oparcia i siedziska, a także siły odchylenia w modelu STL. Można również regulować głębokość siedziska.Mechanizm Synchro - możliwość regulacji wysokości siedziska, kąta oparcia, siły odchylenia siedziska oraz kąta pochylenia siedziska, regulowana głębokość siedziska w wersji SL lub SFL, możliwość odchylenia oparcia tzw. "kąta ujemnego". - Wersja SFL.

Proponowany jest model Light Up.


Mechanizm "Synchro selfdo krzeseł Futura - umożliwia kołysanie się w krześle, blokadę oparcia w dowolnej pozycji oraz funkcję Anti-Shock chroniącą plecy użytkownika.


Joystick był idealnym rozwiązaniem problemu modelu Ioo i Ergohuman.

Mechanizm Synchro ukryty jest w jednym uchwycie.


Ruch siedziska w górę i w dół.


Ruch do tyłu (w kierunku oparcia): Zwolnić blokadę, istnieje możliwość swobodnego bujania się, a następnie powrócić do pozycji wyjściowej, aby zablokować oparcie.


Ruch do przodu w kierunku siedziska - Wyregulować głębokość siedziska, powrócić do pozycji wyjściowej i zablokować ruch.


Wybór odpowiedniego mechanizmu nie jest łatwy. Zależy to od wygody i komfortu użytkowania fotela oraz możliwości indywidualnej regulacji.


Chętnie pomożemy Państwu w wyborze odpowiedniego krzesła.

Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta.

Obsługa klienta
Zadzwoń pod numer 801 000 863 lub napisz do nas na adres biuro@centrumkrzesel.pl.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Podobne