20


lipca

JAKIE BIURKO KOMPUTEROWE WYBRAĆ


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Biurko komputerowe w dobie zaawansowanych technologii jest meblem niezbędnym. Na rynku jest jednak wiele modeli, co komplikuje wybór użytkownikom komputerów PC. Wybór biurka nie jest jednak trudny, jeśli wiesz, na jakie parametry powinieneś zwrócić szczególną uwagę.

WYBÓR KSZTAŁTU

Według tego kryterium, biurka komputerowe można podzielić na trzy rodzaje. A pierwszy z nich jest prosty lub liniowy, zainstalowany wzdłuż ścian. Biurka te są podobne do zwykłych biurek roboczych, a jedyną różnicą konstrukcyjną jest oddzielna komora na jednostkę systemową. W niektórych modelach dostępna jest również wysuwana półka na klawiaturę. Główną zaletą jest to, że można je dobierać w dowolnej długości i szerokości, w zależności od wielkości pomieszczenia i preferencji użytkownika.

Drugim rodzajem są biurka komputerowe kątowe. Ich boki mogą być równe lub różnić się długością. Takie modele zajmują mniej miejsca niż standardowe modele liniowe dzięki zagłębieniu w narożniku pomieszczenia. Jednocześnie są one uważane za bardziej pojemne.

I ostatnia opcja kształtu biurek komputerowych - w kształcie litery U. Są to raczej modele biurowe, ale można je również zainstalować w domu. Takie biurko pełni jednocześnie funkcję biurka do pracy i komputera. Zakup takich konstrukcji jest uzasadniony, jeśli użytkownik potrzebuje dość dużej powierzchni roboczej. Jedyną wadą jest rozmiar, więc właściciele małych mieszkań z małymi pokojami powinni wybrać inną opcję.

SIZING

Rozmiar biurka komputerowego jest kluczowy. Przy wyborze modelu ważne są następujące cechy:

  • Wysokość blatu. Większość modeli ma zazwyczaj wysokość 75 cm nad podłogą. Jednak to komfort, a nie standardy, powinien być czynnikiem decydującym. Podczas stania przy stanowisku pracy stopy użytkownika powinny dotykać podłogi, a plecy powinny pozostawać proste i rozluźnione. Idealnym wyborem byłby model z regulowaną wysokością blatu.
  • Szerokość konstrukcji. Minimalna wartość to 60-70 cm. Taka przestrzeń jest wystarczająca, aby wygodnie pomieścić osobę siedzącą i standardowy zestaw sprzętu komputerowego. Jeśli planujesz używać stołu również jako roboczego lub przechowywać na jego powierzchni różne przedmioty, warto kupić model o szerokości 80 cm i więcej.
  • Głębokość. W przypadku stołów bez nadstawek głębokość ta nie powinna być mniejsza niż 45 centymetrów, jeśli je posiadamy - nie mniejsza niż 60 centymetrów. Dla modeli narożnych, normalną wartością jest 80-90 cm i więcej.
  • Przestrzeń obrotowa. Wartość ta jest ważna tylko dla modeli narożnych i musi wynosić co najmniej 50-60 cm.

Przy wyborze wymiarów należy wziąć pod uwagę nie tylko komfort użytkownika, ale również wielkość pomieszczenia. Większy stół jest często bardziej komfortowy, ale nie jest wskazane, aby zainstalować go w małym pokoju w celu zaoszczędzenia miejsca.

 


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Podobne