1


czerwca

Produkt niestandardowy. Krzesła biurowe dla wysokich osób


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Wzrost, niezależnie od tego, czy jesteś wysoki czy niski, może powodować problemy. Weźmy na przykład pod uwagę wybór garderoby. Czasami jesteśmy ograniczeni do szycia na miarę w zakładzie krawieckim. Wybór odpowiedniego krzesła do biura może być trudny. Przygotowaliśmy kilka wskazówek opartych na naszym doświadczeniu, aby pomóc ci tego uniknąć. Oto kilka wskazówek.

OPRZEĆ SIĘ

Dla osób wysokich, czyli Ważne jest, aby fotel miał wysokie oparcie i najlepiej zagłówek dla osób o wzroście powyżej 180 cm. Oparcie, które kończy się na łopatkach nie jest zalecane dla kręgosłupa, a zwłaszcza odcinka szyjnego. Z kolei tradycyjne krzesło biurowe może nie zapewniać odpowiedniego podparcia kręgosłupa na całej jego długości. Spowoduje to, że użytkownik będzie odczuwał ciągły dyskomfort, a przecież nie o to nam chodzi. Dobrym rozwiązaniem jest produkt z niestandardową wysokością oparcia lub taki, który posiada funkcję regulacji pionowej.

zagłówek i dodatkowe poduszki

Wspomnieliśmy już o zagłówku. Jest to istotna część fotela dla osób, które są wyższe. Powinieneś postawić na te z regulowanymi funkcjami. Dlaczego? Aby użytkownik mógł dostosować wysokość do własnych potrzeb. Nie należy zapominać o dodatkowej poduszce lędźwiowej, którą fotel biurowy dla dużych osób powinien posiadać. Posiadacze tułowia o długości 180 cm lub więcej skorzystają z podparcia lędźwiowego zapewnianego przez poduszki.


ARMATURY

Kolejną ważną kwestią są podłokietniki. Szukaj modeli z podłokietnikami, które można regulować w pionie. Standardowe wysokości podłokietników nie są odpowiednie dla osób o dłuższych ramionach. Nie będą one w stanie wygodnie ułożyć rąk, a także schowają głowę w ramionach, ponieważ jej barki będą zbyt wysoko. Nie jest to postawa sprzyjająca ergonomii i zdrowiu. Dobrze jest, jeśli krzesło można dopasować do swoich potrzeb, tak jak w przypadku fotela Ioo lub model marki Grospol.


GŁĘBOKOŚĆ I WYSOKOŚĆ SIEDZISKA

Jakie jest znaczenie tego terminu? Odpowiedzieliśmy już na to pytanie. Na siedzisku odpowiedniego fotela powinna znajdować się co najmniej 1/3 uda użytkownika. Może brzmi to abstrakcyjnie, ale jest to ważny aspekt, który należy wziąć pod uwagę. Wygodniej jest też siedzieć z odpowiednio ułożonymi nogami. Nie powinny one znajdować się zbyt blisko lub zbyt daleko od siedziska. Może to być niewygodne dla osób o wysokim wzroście. Zbyt niskie siedzisko ograniczy swobodę ruchów nóg i spowoduje dyskomfort. Ortopedzi zalecają kąt zgięcia kolana wynoszący 90 stopni. Fotele dla wyższych osób powinny mieć funkcję regulacji wysokości siedziska, aby zapobiec obciążeniu stawów.


Zalecane modele

Wyższa wysokość wiąże się z nieco większym obciążeniem fotela. Najlepiej wybierać modele, które wyróżniają się wysoką jakością wykonania. Takie produkty posiadamy w naszym asortymencie. Dla wysokich osób polecamy krzesło Ioo od Grospol. Posiada ono wygodne siedzisko, zagłówek, który można regulować w czterech kierunkach oraz podłokietniki, które również można regulować w czterech kierunkach. Dostępne jest również w różnych wersjach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Inteligentne telefony

Krzesło polskiej produkcji Grospol, które wyróżnia się wyjątkowo wysokim oparciem (jednym z najwyższych na rynku). Mogą z niego korzystać osoby o wzroście powyżej 190 cm. Oparcie to posiada również regulację wysokości w zakresie 5 cm. Maksymalnie oparcie może osiągnąć wysokość 80 cm.


Futura 4S plus

Siatkowe oparcie z siedziskiem tapicerowanym wybraną tkaniną. Jest idealny dla wysokich użytkowników ze względu na swoje ergonomiczne cechy. Posiada regulację wysokości oparcia, podłokietników i zagłówka, a także regulację szerokości siedziska.


W CentrumKrzesel.pl znajdziesz produkty najbardziej renomowanych producentów na rynku. Dział Obsługi Klienta chętnie pomoże w wyborze odpowiedniego fotela dla wysokich osób.


Zadzwoń pod numer 801 000 863 lub napisz do nas na adres biuro@centrumkrzesel.pl.


Dział Obsługi KlientaSprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Podobne