3


listopada

Gracze muszą zrozumieć znaczenie ergonomii


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Rozrywka elektroniczna i sporty cyfrowe zyskują na popularności. Gaming i esporty stają się bardziej mainstreamowe. Oba przypadki zwracają uwagę na znaczenie ergonomii w grach. Kwestia ta jest ważna zarówno z perspektywy casual gamers (czyli kogoś, kto po prostu chce się zrelaksować przy swoim komputerze, jak i kogoś, kto aspiruje do miana profesjonalisty lub gracza.

Należy pamiętać, że odpowiednie krzesło to tylko część ergonomicznego stanowiska komputerowego. Równie ważne jest właściwe ustawienie monitora, prawidłowa pozycja myszy i klawiatury oraz inne drobne kwestie. Najważniejszym aspektem w tym wszystkim jest wybór odpowiedniego stołu i krzesła. Na ergonomię i komfort pracy przy komputerze ogromny wpływ ma wybór zarówno krzesła, jak i stołu. My w tym miejscu skupimy się na krzesłach.

Należy pamiętać, że gracze powinni stosować się do tych samych zasad, co pracownicy biurowi i inne osoby, które siedzą przez dłuższy czas. Krzesło powinno być stabilne i dobrze wyprofilowane. Podłokietniki i siedzisko powinny być w odpowiedniej pozycji. Wysokość krzesła powinna być taka sama. Wypełnienie i tapicerka nie powinny być zbyt sztywne ani zbyt miękkie. Krzesło powinno znajdować się w odpowiedniej odległości od biurka i monitora. Użytkownik powinien mieć możliwość siedzenia prosto.

Zarówno zwykłe, jak i profesjonalne granie wymaga godzin spędzonych w jednej pozycji przed komputerem. Ergonomia pozwala jednak spędzić ten czas jak najwygodniej i jak najlżej. Gracze spędzający czas przed komputerem mogą być narażeni na te same negatywne czynniki, co osoby pracujące w biurach. Gaming jest zabawny i przyjemniejszy niż praca biurowa, ale długoterminowe skutki są niemal takie same. Na przykład niektórzy gracze skarżą się na nadwyrężenia mięśni i ścięgien, które są spowodowane używaniem klawiatury i myszy na komputerze. Istnieje wiele rodzajów bólu. Te obszary są szczególnie narażone na ból rąk, szyi, kręgosłupa, karku i ramion. Trudno też zignorować negatywne skutki siedzącego trybu życia. Wielu graczy nie zdaje sobie sprawy, jak ważny jest ruch dla ich zdrowia, samopoczucia, wytrzymałości i ogólnego stanu zdrowia. Profesjonalni gracze e-sportowi często podkreślają, że nie trenują wyłącznie przy komputerze. Ćwiczą również na siłowni, bieżni czy po prostu rozciągają się.

Ergonomia jest tak samo ważna dla graczy, jak dla pracowników biurowych. Ergonomia może zmniejszyć lub wyeliminować negatywne skutki siedzenia przez dłuższy czas. Pozwala na lepszą koncentrację i zmniejsza zmęczenie. Są to kwestie, które gracze muszą zrozumieć, zwłaszcza jeśli chodzi o gry, które wymagają szybkich reakcji, dokładności i zręczności. Choć zasady są niemal takie same, warto zauważyć, że gracze bardziej niż pracownicy biurowi dbają o wysokość oparcia czy obecność zestawu słuchawkowego. Wyczynowy gracz jest bardziej narażony na odczuwanie stresu niż pracownik, który pracuje nad arkuszami kalkulacyjnymi, pisze maile do kontrahentów czy przygotowuje raporty. Czasami emocjom może towarzyszyć napięcie mięśni, co nie zawsze jest oczywiste. Właśnie dlatego wysokie oparcie i zagłówek pozwalają na choć trochę odpoczynku pomiędzy grami. Gracz może się zrelaksować, zamknąć oczy i skupić na kolejnej potyczce, odchylając się do tyłu. Może się zrelaksować. Może też skorzystać z podnóżka i podłokietników.

Fotel do gier nie jest konieczny za każdym razem. Niektóre modele są wyposażone w funkcje, które ułatwiają granie i zwiększają doznania. Fotele te mogą zawierać wbudowane gniazda USB i inne, a także nadajniki i odbiorniki dźwięku (także bezprzewodowe), silniki wibracyjne, a nawet silniki wibracyjne, które wzbogacają gry wyścigowe o dodatkowe doznania. Są one również atrakcyjne wizualnie. Mają unikalny design i występują w żywych kolorach.

Zwykłe obrotowe krzesło biurowe nie są mniej ergonomiczne. Krzesła gamingowe są tworzone z myślą o graczach. Pod tym kątem nie ma jednak znaczącej różnicy. Modele te są droższe od zwykłych krzeseł obrotowych ze względu na ich markę. Czasami zwykłe krzesło biurowe może być sprzedawane jako krzesło gamingowe w innym kolorze i z niewielkimi zmianami konstrukcyjnymi. Najtańsze ergonomiczne krzesła obrotowe mogą być przystępną alternatywą dla droższych krzeseł gamingowych. Nasi klienci znajdą w naszej ofercie wiele modeli, które sprawdzą się w roli fotela gamingowego. My polecamy krzesło PLUS R (klik), z wysokim oparciem i tapicerką z siatki dla lepszego przepływu powietrza. Siedzisko również pokryte jest oddychającą tkaniną membranową. Oparcie krzesła posiada regulowaną wysokość, podparcie lędźwiowe dla wsparcia kręgosłupa. Krzesło posiada również podłokietniki o regulowanej wysokości. Jest to produkt popularny i niedrogi, jednak nie jest tak funkcjonalny jak modele z wyższej półki.

Jeśli szukasz czegoś więcej, krzesło Futura 4S jest dla Ciebie. To ergonomiczne krzesło biurowe charakteryzuje się pięknym profilem pleców i wygodnym siedziskiem. Można w nim regulować twardość siedziska. Idealnie dopasowuje się do użytkownika, niezależnie od jego płci (rozkład nacisku na siedzisko dla kobiet i mężczyzn jest inny). Można regulować podłokietniki i inne elementy w czterech różnych płaszczyznach. Kolejnym atutem fotela jest mechanizm Synchro SELF. Pozwala on na jednoczesny ruch siedziska i oparcia, z możliwością zablokowania w dowolnej pozycji. W fotelu znajdą Państwo jeszcze wiele innych funkcji i możliwości regulacji. Zachęcamy do zapoznania się z funkcjami tego modelu.

Naszym najbardziej wymagającym klientom mamy przyjemność zaproponować krzesło Ergohuman PLUS. Należy on do gamy ergonomicznych krzeseł biurowych, które oferują szeroki zakres funkcji ergonomicznych. Posiadają również szereg nowoczesnych rozwiązań. Dzięki temu są łatwe w użytkowaniu i wygodne. Model posiada oparcie formowane z siatki, które jest niezwykle trwałe i odporne na rozciąganie. Tkanina jest miękka w dotyku i umożliwia cyrkulację powietrza. Oparcie, podobnie jak siedzisko jest wyprofilowane, co zapewnia wysoki komfort pracy przez długie godziny. Fotel można regulować od zagłówka do jego siedziska. W naszej ofercie znajdziesz również podnóżek podtrzymujący krzesło. Zobacz jak krzesło sprawdza się w praktyce czytając test Ergohuman

Należy pamiętać, że nawet najdroższe krzesło nie zwiększy "umiejętności" w żadnej grze. Nie jest to jego zadaniem. Ma sprawić, że granie będzie przyjemniejsze i zmniejszyć ryzyko kontuzji spowodowanych długotrwałym siedzeniem. Tylko praktyka i doświadczenie może poprawić swoje umiejętności gry. Lepiej jest ćwiczyć swoje umiejętności w grach na wygodnym, ergonomicznym krześle. Nie dość, że będzie to łatwiejsze, to jeszcze przysporzy nam długotrwałych problemów zdrowotnych.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Podobne