21


lipca

JAK WYBRAĆ FOTEL DLA KIEROWNIKA


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Fotel menedżerski to coś więcej niż tylko krzesło. Jest to mebel statusowy, który od razu nadaje ton całemu biuru, wprowadza gości w poważny nastrój i pracuje na wizerunek firmy w oczach partnerów. Musi być masywny, solidny i jednocześnie wygodny. W końcu kadra kierownicza jest twarzą organizacji. Ten artykuł wyjaśnia, jak wybrać odpowiednie krzesło.

ERGONOMICZNA KONSTRUKCJA

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę są wymiary krzesła, które są bezpośrednio związane z parametrami osoby, która ma w nim pracować:

  • szerokość oparcia;
  • głębokość siedziska,
  • wymiary podłokietników.

Są one podane na opakowaniu, ale najlepiej jest usiąść w nim osobiście przed zakupem, aby upewnić się, że jest wygodny. Stalowe wsparcie pięcioramiennej konstrukcji sprawia, że krzesło jest wytrzymałe. A kółka pozwalają na mikroruchy po biurze bez konieczności wstawania za każdym razem. Powinny być solidnie zamocowane i równie dobrze toczyć się po podłodze jak i po dywanie. Istnieją modele, które nie posiadają systemu kółek - są one bardziej stabilne. Zwróć uwagę na powłokę na kółkach: nylon jest wygodniejszy w użyciu, nie zużywa się i nie rysuje podłogi. Jeśli jest to tworzywo sztuczne, powinno być trwałe.

Podłokietniki są niezbędne, ponieważ zapewniają wsparcie nie tylko dla ramion, ale także dla pleców, odciążając je podczas długiego dnia pracy i zwiększając wydajność. Dobrze jest, jeśli ich wysokość i nachylenie można regulować.

Oparcie powinno być łatwe do regulacji: jego wysokość i nachylenie powinny być regulowane.  Kąt 90 stopni jest optymalny, ponieważ pozwala na rozluźnienie pleców podczas leżenia. Pozioma podpora lędźwiowa pełni tę samą funkcję. Krawędź siedziska powinna być zaokrąglona tak, aby nie wpływała na krążenie krwi siedzącego. Powierzchnia powinna być miękka. Dla tych, którzy lubią myśleć podczas bujania się w fotelu, może to być dobry pomysł na posiadanie tej funkcji. Zagłówek zapewnia dodatkowe podparcie dla głowy i pomaga zrelaksować się po trudnych rozmowach.

Jeśli krzesło ma mechanizm obrotowy (a większość z nich ma), należy sprawdzić, czy można go zablokować. Kierownik może być jedną z tych osób, które nie lubią tej funkcji.

MATERIAŁY I KONSTRUKCJA

Preferowane jest solidne krzesło wykonane ze skóry lub ekoskóry. Co najważniejsze, materiały powinny być przyjazne dla środowiska i nietoksyczne. Kolor dobierany jest w zależności od projektu biura, zgodnie z ogólnym stylem. Klasyczne kolory takie jak czerń i brąz są wybierane przez reżyserów, którzy preferują konserwatywne obrazy. Młodzi i kreatywni ludzie biznesu często wybierają nowoczesny design i jasne kolory, także w meblach. Drewniane wykończenia na uchwytach wyglądają ładnie.

CO JESZCZE NALEŻY SPRAWDZIĆ PRZED ZAKUPEM

Kierownik spędza większość dnia pracy w swoim fotelu. Dlatego ważne jest, aby wybrać opcję, która będzie promować wydajność jego pracy. Większość menedżerów to osoby w średnim lub starszym wieku, dla których ważne jest dodatkowe podparcie pleców i inne elementy funkcjonalne. Chociaż istnieje wiele przykładów na to, że młodzi ludzie robią szybką karierę, wspinając się po drabinie zarządzania. Dla nich czasami design jest ważniejszy niż ergonomia. Krótko mówiąc, wszystko jest kwestią indywidualną.

Sprawdź, czy jest maksymalnie obciążony, stabilny i czy nie skrzypi. Upewnij się, że materiały są dobrej jakości, a podstawa wykonana jest ze stali. Upewnij się, że istnieje możliwość regulacji wysokości krzesła i oparcia. To wszystko są detale, które zapewniają komfort pracy. Krzesło kierownicze jest stałym towarzyszem wszystkich jego zwycięstw. Wybierz go ostrożnie!

 


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Podobne