30


lipca

Poradnik zakupowy - meble biurowe


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Urządzasz swoje biuro i wybierasz meble? Estetyka jest ważna, ale dobrze jest kupić meble, które są mocne, trwałe i funkcjonalne. I aby to zrobić, ważne jest, aby zrozumieć, jak to jest zrobione, jakie materiały są preferowane i jak zdecydować się na najlepszy projekt przy wyborze stoły, krzesła, szafki lub krzesła biurowe.

Materiał meblowy

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę - materiały, które są używane do produkcji, to od nich zależy długowieczność i wygoda mebli. Opcji jest całkiem sporo, więc skupmy się na tych najbardziej popularnych.

Duża część produktów na rynku wykonana jest z laminowanej płyty wiórowej. Jest to stosunkowo niedroga opcja, która zapewnia dobre właściwości konsumpcyjne, nie wymaga dalszego wykańczania i ma atrakcyjny wygląd.

Płyta MDF jest bardziej zaawansowanym materiałem, w produkcji którego zawartość szkodliwych żywic formaldehydowych jest znikoma i porównywalna z naturalnym drewnem. MDF odznacza się bardzo wysoką przyjaznością dla środowiska. Dzięki drobniejszej, bardziej jednolitej strukturze i specyficznej technologii produkcji, materiał ten jest mocniejszy od płyty wiórowej (prawie dwukrotnie), odporny na wilgoć i ogień.

Lite drewno - może to być zarówno lite drewno, jak i drewniana rama z wnętrzem wykonanym z płyty MDF. Pierwsza opcja znajduje się w ponadprzeciętnej kategorii cenowej high-end. Niewątpliwymi zaletami drewna są jego przyjazność dla środowiska, prezencja i trwałość, chociaż drewno jest uważane za delikatne w pielęgnacji i daje niewiele możliwości zmiany kształtu i koloru.

Rodzaje połączeń

Należy pamiętać o sprawdzeniu rodzaju łącznika między elementami. Do mebli wysokiej jakości dołączają meblowe dziwadła, w domu często nazywane "minifixami". Stoły pomocnicze (ale nie główne) mogą być "potwierdzane". Zastosowanie "właściwych" łączników umożliwia wielokrotny montaż i demontaż mebli, co jest istotne w przypadku przeprowadzki.

Grubość

Nie należy lekceważyć grubości materiału. Często zależy to od projektu: niektóre wnętrza będą lepiej wyglądać z ciężkim blatem, podczas gdy minimalna grubość może być bardziej odpowiednia dla nowoczesnych stylów. Ale im cieńsza płyta, tym bardziej będzie się uginać pod obciążeniem. W biurkach komputerowych problem ten jest często rozwiązywany za pomocą metalowej ramy lub usztywniającego żebra zwanego "carga". W szafach należy zwracać uwagę na grubość półek. Dla płyt 16 mm szerokość bez ugięcia wynosi 700 mm, dla płyt 22 mm wynosi 900 mm.

Hardware

Bardzo ważnym elementem mebli biurowych są okucia (zawiasy na drzwiczkach szafek i szuflad, prowadnice w szufladach, uchwyty). Najprostszym sposobem, aby upewnić się, że okucia zastosowane w meblach są markowe, jest spojrzenie na zawias. Powinno być na nim logo producenta. Czy powiedziałbyś, że każde logo może być podrobione? Ale żaden oszust nie kupiłby drogiego sprzętu, żeby zrobić tani produkt, na którym można odcisnąć etykietę. Jeśli zawiasy są w porządku, prawdopodobnie reszta okuć również będzie markowa.

Drogie meble wyposażone są w szyny z samozamykaczami. Ja jest także znacząco dla gabinetów mieć nastawczych cieki ponieważ jeżeli ty musisz stawiać few gabinety wpólnie na podłoga która no jest bardzo poziom, ty potrzebujesz poziom one up. Bardzo ważnym czynnikiem w szafach biurowych jest odległość między półkami - minimum 32 cm jest potrzebne, aby na półce zmieściła się kompletna teczka biurowa.

Prawidłowe podjęcie decyzji o wyborze mebli do biura jest o wiele trudniejsze niż się wydaje na pierwszy rzut oka. Specjaliści z firmy "Grupa Krzeseł" radzą, aby wybrać go, gdy jest już gotowy schemat kolorów w pomieszczeniu, zakończone malowanie ścian i układanie podłogi. Należy być bardzo ostrożnym przy wyborze jego koloru. Najlepiej zdecydować się na neutralne odcienie, które stworzą odpowiedni nastrój w pracy.

 


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Podobne