20


czerwca

Fotel dla gracza - czym się kierować przy wyborze?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Fotel dla gracza zapewnia ci maksymalne bezpieczeństwo oraz komfort podczas wielu godzin gry na komputerze.

Fotel gracza - czy warto kupić fotel gamingowy?

Osoby spędzające kilka godzin dziennie przy komputerze w pewnym momencie stają przed koniecznością zakupu specjalnego fotela, który pozwoli im uczynić ich ulubioną aktywność nie tylko przyjemną, ale także wygodną fizycznie.

Jeśli siedzisz przy komputerze przez długi czas na prostym krześle, przyjmujesz „niewłaściwą” i nienaturalną pozycję kręgosłupa, co prowadzi do zwiększenia obciążenia kości krzyżowej i dolnej części pleców, upośledzenia postawy i innych problemów z układem mięśniowo-szkieletowym. Dlatego fotel gamingowy to nie tylko komfort, ale także korzyści zdrowotne.

Ważne jest, tylko aby wybrać odpowiedni model. W niektórych przypadkach doskonałym rozwiązaniem są modele biurowe - z reguły dotyczy to pracy przy komputerze maksymalnie 4-5 godzin dziennie. Jeśli spędzasz do 7-10 godzin (a czasem nawet więcej) dziennie grając w swoje ulubione gry, fotel gamingowy będzie obowiązkowym zakupem.

Dobre krzesła powinny być zaprojektowane zgodnie ze standardami ergonomicznymi, które promują najbardziej naturalną pozycję ciała i zmniejszają obciążenie kręgosłupa i układu mięśniowo-szkieletowego. Miękkie siedziska, anatomiczne oparcia, zagłówki, podłokietniki – wszystkie te elementy pozwolą ci spędzić długi czas przy komputerze bez uczucia zmęczenia i dyskomfortu.

Nawet najprostszy model fotela gamingowego wyposażony jest w podnośnik gazowy, który służy do regulacji wysokości siedziska. Istnieje również wiele innych funkcji: regulacja wysokości podłokietników, kąt nachylenia oparcia, obecność mechanizmu bujającego. Im szersza funkcjonalność regulacji, tym lepiej. Optymalnym wyborem jest zakup fotela do gier z metalową ramą, wypełnieniem piankowym i tapicerką tekstylną. Jeśli koła są tylko plastikowe, to podczas przesuwania krzesła bardzo mocno rysują podłogę. Dlatego wskazane jest kupowanie modeli z gumowanymi kołami.

Czym różni się fotel gamingowy od zwykłego?

Człowiek jest stworzony do bycia aktywnym. W ruchu obciążenie rozkłada się równomiernie na całe ciało, a układ krążenia dostarcza w odpowiedniej ilości życiodajny tlen do tkanek i mózgu. To właśnie dzięki aktywności fizycznej nasz organizm może w pełni funkcjonować na wszystkich poziomach, od odporności po stan psychiczny. Podczas siedzenia zwłaszcza na niewygodnym krześle, dochodzi do obciążenia kręgosłupa i zaburzenia przepływu krwi. Dlatego fotel gracza jest tak ważnym elementem wyposażenia gracza.

Od zwykłego fotela różni go anatomiczny kształt siedziska. Podąża za naturalnymi krzywiznami ciała i zapewnia niezbędne wsparcie ortopedyczne: od miednicy po szyję. Unieruchamia kręgosłup w prawidłowej pozycji, odciąża mięśnie i nie zakłóca prawidłowego krążenia krwi.

Specjalna poduszka wspiera dolną część pleców i niweluje pojawianie się bólu. Miękki zagłówek pozwoli ci maksymalnie zrelaksować odcinek szyjny w ciągu krótkich minut wytchnienia. Różnorodne mechanizmy regulacji, które pozwalają dopasować fotel do indywidualnych cech gracza: wzrostu, wagi, rozpiętości ramion, a nawet ulubionej pozycji. Im więcej ustawień, tym wyższy poziom komfortu podczas sesji grania.

W intensywniejszych momentach gry stabilność krzesła może odegrać ważną rolę. W produkcji foteli do gier stosuje się wzmocnione krzyże i rolki, ramy siedzeń, a także wypełniacz o dużej gęstości. Które często rzadko można znaleźć w zwykłych krzesłach biurowych.

Fotel biurowy

Jaki fotel gamingowy wybrać?

Jeśli zdecydujesz się na fotel dla gracza, to zwróć uwagę na jego projekt. Dobre krzesło powinno być wykonane zgodnie z normami ergonomii, zapewniać w jak największym stopniu naturalną pozycję ciała oraz zmniejszać obciążenie kręgosłupa i mięśni. Miękkie siedzisko, anatomiczne oparcie, zagłówek, podłokietniki – to wszystko pozwoli ci spędzić wiele godzin przy komputerze i nie czuć się zmęczonym.

Teraz nawet najprostsze krzesła biurowe wyposażone są w podnośnik gazowy, który umożliwia regulację wysokości siedziska. Warto jednak wybrać krzesło, które pozwoli również na regulację wysokości podłokietników, kąta nachylenia oparcia oraz będzie zawierało mechanizm bujania. Im więcej elementów można regulować, tym lepiej. Ważny jest też materiał. Kupując fotel do gier zrobiony z taniego plastiku, niskiej jakości skóry ekologicznej i gumy piankowej, wkrótce napotkasz wiele problemów. Dodatkowo skóra (lub sztuczna skóra) sprawi ci sporo kłopotu podczas upałów latem. Dlatego warto wybrać model z metalowym stelażem, wypełnieniem piankowym i tkaniną obiciową (lub odporną na ścieranie skórą), a także z wentylowanym oparciem. Nie zapominajmy o kołach - lepiej, jeśli są gumowane: w tym przypadku przesuwając krzesło, nie porysujesz podłogi.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Podobne