7


lutego

5 sposobów na efektywny relaks w pracy


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Aby efektywnie pracować, trzeba umieć się zregenerować. Trudno jest zachować koncentrację i skupienie przez długie godziny (a nawet dłużej) pracy. Przerwy na regenerację są niezbędne, aby móc wykonywać swoją pracę na wysokim poziomie. Istnieje wiele sposobów na zorganizowanie tych przerw. Oto te, które działają najlepiej dla większości ludzi.

Przerwa na lunch w pracy

Dobry posiłek i filiżanka herbaty lub kawy może poprawić nastrój. Większość biur posiada wydzielone obszary lub miejsca, w których pracownicy mogą przygotować i odgrzać posiłek. Kantyny, strefy socjalne, czy stołówki - niezależnie od nazwy, powinny czuć się komfortowo i być wyposażone w sprzęt potrzebny do przechowywania i przygotowywania przekąsek. Firmy, którym zależy na integracji zespołu, mogą postawić na duże stoły, przy których może siedzieć kilka osób jednocześnie. Niektóre stoły są mniejsze i bardziej odpowiednie dla mniejszych grup. Według prognoz, po wyjściu świata z pandemii koronawirusów, praca biurowa będzie przypominała bardziej salony w naszych domach i mieszkaniach niż bezosobowe stołówki. Biuro będzie wyposażone w wygodne sofy, stoliki kawowe, fotele i krzesła z możliwością odchylenia.

Chwila na towarzyskie pogawędki. Nawet kiedy jesteś w pracy, praca nie jest wszystkim, czym żyjesz. Biuro to coś więcej niż miejsce, w którym wykonujemy nasze zawodowe obowiązki. To także miejsce, w którym możemy nawiązywać znajomości i relacje towarzyskie. Można się tam zrelaksować i odbyć krótką rozmowę z kolegą, co może być świetnym sposobem na oderwanie się od codziennej harówki. Wiele firm stworzyło przestrzeń ze stolikami i wygodnymi sofami, która pozwala na tego typu interakcje.

Zobacz również: Jak wybrać meble do biura? Sprawdź na https://rankingfoteli.pl/meble-do-biura/civn/jak-wybrac-meble-do-biura.html

Relaks w strefie odpoczynku

Duże korporacje podejmują wiele kroków, aby poprawić samopoczucie pracowników. Wiele międzynarodowych firm posiada w swoich siedzibach specjalne strefy, w których pracownicy mogą się zrelaksować i odpocząć. Pomieszczenia te mogą wyglądać bardzo różnie. W zależności od specyfiki firmy można znaleźć pomieszczenia z dużymi ekranami i konsolami do gier. Można też znaleźć przestrzeń z wygodnymi fotelami, hamakami i innymi meblami, które zachęcają do relaksu. Może to być również mini sala do ćwiczeń, gdzie w przerwie między zadaniami można odbyć zajęcia jogi, masażu lub innej aktywności fizycznej. Jedno jest pewne: spędzenie co najmniej 25 minut na czynności, która odciąga Cię od stresujących zadań, może mieć ogromny wpływ na Twój nastrój i produktywność.

Relaks w biurze

Krótki reset w cichym kącie

Wiele firm zachęca swoich pracowników do ucinania sobie drzemek regeneracyjnych lub po prostu położenia się na chwilę na szezlongu lub kanapie. Dlaczego jest to ważne? Nasz mózg będzie pracował wydajniej, jeśli damy mu chwilę wytchnienia. Nie jest możliwe, aby nasz mózg pracował na najwyższych obrotach przez zbyt długi czas, więc potrzebuje krótkich przerw, aby się naładować. Aby móc cieszyć się nawet kilkoma chwilami błogiego lenistwa, trzeba mieć dobrze zorganizowaną przestrzeń. Kabiny i meble akustyczne mogą być wykorzystane do stworzenia przestrzeni relaksacyjnej w biurze bez konieczności wydzielania osobnego pomieszczenia. Produkty te mają, jak sama nazwa wskazuje, doskonałe właściwości akustyczne. Mogą zapewnić ciszę i spokój nawet w ruchliwych miejscach, co jest niezbędne, aby odciąć się od świata i wyciszyć umysł.

Spacer/obiad

Jest to dobry sposób na relaks w biurze. Jeśli jest ładna pogoda, możesz wyjść na zewnątrz, aby zjeść śniadanie w pobliskim parku lub na dachu biurowca. Promienie słoneczne, przyjemna bryza i brak rozpraszaczy takich jak telefony i komputery mogą pomóc Ci nabrać nowych sił do pracy i dać Ci energię do powrotu do swoich obowiązków z nową energią. To tylko kilka pomysłów, które pomogą Ci wykonać Twoją pracę. Wszyscy wiemy, co nas najlepiej relaksuje i powinieneś wypróbować te metody w pracy.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz