1


czerwca

Kręgosłup jest chroniony przez krzesło programisty


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Może się wydawać, że korzystanie z komputera nie jest tak wymagające fizycznie, jak wykonywanie pracy fizycznej. Nie jest to jednak prawdą. Wpatrując się w ekran monitora przez długi czas, można również przyjąć nieprawidłową postawę. Zaczyna się od łagodnego bólu pleców, ale z czasem może rozprzestrzenić się na inne części ciała. Szczególnie programiści, którzy nie potrafią żyć bez komputera, muszą o siebie dbać.

Należy również nauczyć się siedzieć

Siedzenie wydaje się takie proste, ale wcale takie nie jest. Praca przy komputerze to "wysiłek statyczny" - mięśnie są stale napięte, a krew może nie docierać do ściśniętych naczyń krwionośnych. Usuwanie toksyn jest również zahamowane. Taki scenariusz jest mało prawdopodobny, jeśli korzystamy z laptopa w prawidłowy sposób.

Oto kilka rad.

Po pierwsze, powinieneś spróbować ustawić kręgosłup w jak najbardziej naturalnej pozycji. Oznacza to, że należy siedzieć prosto. To zdanie powtarzano mi wielokrotnie w dzieciństwie. To dobra rzecz. Rób krótkie przerwy. Lekarze zalecają od 5 do 10 minut przerwy po każdej godzinie pracy. Co powinieneś robić podczas tej przerwy? Możesz chodzić, kucać lub skręcać się. Zachowanie równowagi między odpoczynkiem a pracą jest niezbędne. Utrzymuj prawidłową postawę podczas siedzenia. Sprawdź, czy twój kręgosłup, a zwłaszcza odcinek lędźwiowy, jest mocno przytwierdzony do oparcia siedzenia. Ustaw nogi prostopadle do podłoża. Upewnij się, że kolana znajdują się poniżej linii bioder, a stopy nie są zbyt napięte.
Monitor należy umieścić na wysokości ramion, tak aby nadgarstki i przedramię znajdowały się w jednej linii. Łokcie mogą spoczywać na podłokietnikach pod kątem 90 stopni do osi ciała.

Krzesło wygodne dla kręgosłupa

Nadszedł czas na wybór fotela. Równie ważne jest przyjęcie właściwej postawy. Możesz usiąść na stołku kuchennym. Zalecamy jednak bezpieczniejsze rozwiązanie dla kręgosłupa. Jako programista będziesz dużo siedzieć. To długoterminowa inwestycja, która się opłaci. Zwróć uwagę, czy fotel, który rozważasz, ma regulowaną wysokość siedziska, podłokietników, oparcia i zagłówka. Oparcie fotela powinno być regulowane zgodnie z kształtem pleców. Zapewni to wsparcie dla odcinka lędźwiowego kręgosłupa.


W oparciu o nasze doświadczenie polecamy fotele z rodziny Ergohuman i Pofit. Oba fotele mają wszystkie kluczowe cechy, o których wspomnieliśmy powyżej, a ponadto są trwałe, wygodne i eleganckie. Fotele Pofit mają poziomą i pionową ramę, która chroni kręgosłup. Zagłówek można regulować w pięciu płaszczyznach.


Fotele Ergohuman są również odpowiednie dla profesjonalistów IT. Model ten posiada niezależnie ruchomy odcinek lędźwiowy, który reaguje na ruchy użytkownika.


Ten fotel biurowy spełnia wymagania i rozporządzenie Ministra Pracy i Opieki Społecznej z dnia 1 grudnia 1998 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy obsłudze monitorów ekranowych.


Jako grupa, programiści są narażeni na choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa. Wszyscy powinniśmy jednak kierować się zasadą, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Odpowiednie krzesło biurowe może złagodzić ból pleców i zapewnić wygodę podczas pracy.


Zadzwoń pod numer 801 000 863 lub napisz do nas na adres biuro@centrumkrzesel.pl.

Obsługa klientaSprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Podobne