23


lipca

JAKIE BIURKO WYBRAĆ?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz


Dobrej jakości, wygodne biurko w domu jest niezbędne nie tylko dla uczniów i studentów, ale także dla osób, których zawód związany jest z aktywnością intelektualną. Odpowiednie biurko pomoże zachować zdrowe plecy, a także poprawi jakość pracy. Wśród bogatej oferty takich mebli łatwo się pogubić. Jakie cechy i parametry należy wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności, aby wybrać funkcjonalne, trwałe i stylowe biurko?

KLASYFIKACJA BIUREK

Meble te dzielą się na następujące kategorie:

Materiał wykonania:

  • Lite drewno - ekologiczny, bardzo wytrzymały i trwały materiał, odporny na odkształcenia i uszkodzenia mechaniczne, można go odrestaurować;
  • MDF jest hipoalergicznym materiałem o wysokiej trwałości i długiej żywotności, w przystępnej cenie;
  • Płyta wiórowa jest niedrogim materiałem, z którego wykonuje się stoły o różnym wzornictwie i kolorze.

Sposób montażu:

  • narożny - zamontowany na styku dwóch ścian, zajmuje niewiele miejsca, co jest szczególnie ważne w mieszkaniach o niewielkim metrażu. Podczas instalacji upewnij się, że masz dobre lokalne oświetlenie;
  • ukryte - takie modele wyposażone są w specjalne mechanizmy, dzięki którym blat roboczy można w każdej chwili zamocować w pozycji poziomej;
  • montowany na parapecie - idealny dla osób spędzających dużo czasu przy biurku. Blat umieszczony jest bezpośrednio pod oknem, aby zapewnić komfortowe środowisko pracy, szczególnie w ciągu dnia, kiedy jest naturalne światło;
  • prostokątny - istnieją modele o różnej konstrukcji i wielkości. Są one instalowane w dowolnej części pomieszczenia, jak również do umieszczenia na nich organizerów, komputerów osobistych, laptopów, półek. 

Wyposażenie i funkcjonalność - oprócz standardowych modeli, w sprzedaży znajdują się biurka wyposażone w jeden, dwa stoły, w tym roll-up, półki, wysuwany blat, podstawki i uchwyty.

WYBÓR BIURKA: PORADY EKSPERTÓW

Tylko na pierwszy rzut oka wydaje się, że wybór biurka jest łatwy. Najważniejsze jest to, że musi on harmonizować z wnętrzem gabinetu, pokoju dziecięcego czy sypialni. Przy zakupie mebli należy zwrócić uwagę na szereg parametrów technicznych.

Jakie wymagania musi spełniać biurko:

Istnieją trzy rodzaje biurek - dziecięce, młodzieżowe i dla dorosłych. Przy wyborze mebli należy wziąć pod uwagę szerokość blatu, wysokość i głębokość indywidualnie dla każdej osoby. Dla dzieci, to jest lepiej dostać transformowalne modele, w których wysokość i kąt blatu zmienia się.

Uwzględnij następujące parametry:

  • głębokość - od 0,6 m,
  • szerokość - od 1 m,
  • przestrzeń na stopy - 0,5 x 0,5 m.

Osprzęt musi być wysokiej jakości, solidny i odporny na wypaczenia, zużycie i uszkodzenia mechaniczne. Części te zapewniają płynne, ciche otwieranie szuflad i drzwi.
Długowieczność mebli zależy od materiału, z którego są wykonane. Modele z litego drewna i płyty MDF są uważane za najlepsze.

Potrzebujesz biurka i stolika pod komputer 2 w 1? Dobrym wyborem są modele w kształcie litery L. Nie są one zbyt duże, harmonijnie dopasowują się do wnętrza i mają szeroki zakres funkcji. Na blacie zmieści się laptop lub komputer, różne drobne przedmioty, przybory szkolne.

Funkcjonalność stołu zależy od osobistych preferencji. Możesz wybrać klasyczny model z szufladami po jednej lub obu stronach, a także meble, wyposażone w różne półki, struktury piętrowe, kraty.
Biurko można śmiało nazwać głównym elementem wnętrza w gabinecie lub pokoju dziecięcym. Nie zapominajmy, że powinien być nie tylko stylowy i praktyczny, ale także funkcjonalny i wygodny.

 


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Podobne