27


września

Gdzie powinno stać biurko w pokoju dziecka?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

 

Gdzie powinno stać biurko w pokoju dziecka? 

Właściwe urządzenie pokoju dziecięcego to bardzo ważna i trudna kwestia. Między innymi należy wygospodarować odpowiednią przestrzeń do nauki, odpoczynku i relaksu. Duże znaczenie ma umiejscowienie biurka w pomieszczeniu. Powinno być ono ustawione  w taki sposób, żeby dziecko miało zapewniony najwyższy komfort w czasie nauki. Warto widzieć, gdzie powinno się ono znaleźć i o czym należy pamiętać w trakcie meblowania. 

Jak ustawić biurko w pokoju dziecka?

Przede wszystkim warto pamiętać, aby biurko dziecięce było ustawione w miejscu, do którego zapewniony jest dostęp do naturalnego światła. Jeżeli dziecko jest praworęczne biurko powinno się znajdować po lewej stronie od okna, natomiast jeśli dziecko jest leworęczne, należy je stawić z prawego boku. 

Jeśli w danym pomieszczeniu, można ustawić biurko centralnie przy oknie, jest to najlepsze posunięcie. W niektórych aranżacjach łączy się nawet parapet z biurkiem, aby uzyskać dodatkową przestrzeń. Takie ustawienie zapewni maksymalny i bardzo długi czas dostępu do światła naturalnego. Warto jednak pomyśleć, też o właściwych roletach, ponieważ w bardzo słoneczne dni promienie mogą być zbyt ostre, przez co dziecku będzie się trudniej skupić. 

W zależności od wielkości pomieszczenia, można także ustawić biurko w narożniku. Na rynku dostępne jest bardzo wiele modeli biurek tego typu. Decydując się na takie rozwiązanie, można pozbyć się większości problemów dotyczących aranżacji pomieszczeń. 

Ułożenie biurka względem stron świata

Kolejną, istotną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę jest ustawienie biurka względem stron świata. Najlepsze warunki do nauki są zapewnione, gdy mebel jest oświetlony przez światło wschodnie lub północne. W bardzo nasłonecznionych pomieszczeniach, konieczne jest wykorzystanie rolet.  

Na jakie biurko się zdecydować? 

Zastanawiając się w jakim miejscu warto postawić biurko, należy także podjąć decyzję dotyczącą tego jaki model meble się wybierze. Duże znaczenie ma przede wszystkim wiek pociech. Dla maluchów do 6 roku życia, lepsze są modele lżejsze i mniejsze. 

Dla starszych uczniów z pewnością świetnie się sprawdzą biurka narożne ze specjalną nadstawką. Przede wszystkim ich ustawienie nie przeszkadza w aranżacji pomieszczenia, a ponadto można dodatkowo zdobyć większą powierzchnię do przechowywania licznych drobiazgów. 

Dobór właściwych mebli do pomieszczenia oraz ich ułożenie to bardzo ważne kwestia, wpływająca na komfort nauki. Biurko w pokoju dziecięcym powinno być bardzo wygodne, funkcjonalne i pojemne. Warto także zwrócić uwagę na jakoś mebli. 

biurko dziecięce

O czym jeszcze pamiętać meblując pokój dziecięcy?

Meblując pomieszczenie, w którym będzie mieszkała dwójka dzieci, należy pamiętać o przestrzeganiu kilku kwestii. Przede wszystkim dobrze sprawdzi się dłuższy blat pod oknem. Podstawowe aspekty ergonomiczne mają bardzo duże znaczenie i warto o nich pamiętać. Jeśli biurko będzie dobrze ustawione to dziecko z pewnością będzie czerpało większą przyjemność zarówno z nauki jak i z zabawy. W niektórych sytuacjach dobrze się sprawdzi łóżko piętrowe, pod którym ukryte jest biurko. W ten sposób można zaoszczędzić sporo przestrzeni. Należy tylko pamiętać o właściwym doświetleniu przestrzeni, aby zapewnić komfort uczniom. 

Warto też zwrócić uwagę na jakoś mebli oraz na możliwości ich ustawienia. Na rynku dostępne jest naprawdę wiele modeli biurek. Każdy z pewnością znajdzie idealną propozycję pasującą do swojej przestrzeni. Biurko to jeden z najważniejszych mebli w domu, warto o tym pamiętać. 

 


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Podobne