3


stycznia

Ergonomia w pracy biurowej


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Ergonomia to temat, który w XXI wieku staje się coraz bardziej popularny. Czy jednak wszyscy wiemy, co oznacza ten termin?

W dużym skrócie, ergonomia odnosi się do nauki o dostosowaniu warunków pracy do warunków morfologicznych (kształt ciała), fizjologicznych (np. Ma na celu maksymalizację wydajności i zachowanie zdrowia pracowników.

Jaki jest najlepszy sposób na promowanie tego celu?

Właściwa organizacja stanowiska pracy. Wybór odpowiedniego ergonomicznego fotela i krzesła jest kluczowy. Kluczowe jest, aby oparcie i siedzisko dopasowywało się do ciała użytkownika, a jednocześnie umożliwiało wiele pozycji blokady. Wszystko to jest niezbędne, aby zapewnić komfort podczas długotrwałej pracy umysłowej. Ergonomiczne krzesło biurowe powinno mieć głębokość siedziska, którą można regulować, aby zmniejszyć nacisk na uda. Podłokietniki mają za zadanie uwolnić ręce od ciężaru 8-godzinnego czasu pracy.

Ten artykuł to tylko wstęp do serii o ergonomii. Trzeba przyznać, że jest to temat szeroki. Skupimy się w nim na kluczowych kwestiach, które pomogą w wyborze odpowiedniego krzesła lub fotela. Seria będzie podzielona na trzy części:

- fotel,

- mechanizmy,

- podłokietniki.


Pomożemy Ci również wybrać najlepsze modele krzeseł i foteli pod względem ergonomii. Opiera się to na naszej wiedzy i 15-letnim doświadczeniu.

Zapraszamy do dalszej lektury.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Podobne