2


maja

Praca w domu: zalety i wady


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

W ostatnich latach wiele osób decyduje się na pracę jako free-lancer. Jest to osoba, która pracuje bez stałego etatu, a wykonuje na zlecenie. Zazwyczaj specjalizują się w konkretnej dziedzinie. Dla wielu osób jest to atrakcyjne, ponieważ mogą rozpocząć swój dzień o dowolnej porze i bez konieczności pośpiechu. Freelancerów nie ograniczają długie dojazdy do pracy czy korki. Może się wydawać, że jest to idealne rozwiązanie, ale ma swoje plusy i minusy.

Krzesło Be-All, Nowy Styl

Drugą opcją pracy poza biurem jest "home office". Home office tłumaczone jest w języku polskim jako praca zdalna. Co możemy zyskać dzięki takiemu rozwiązaniu? Możliwość "zabrania pracy" do domu, lub gdziekolwiek indziej, np. do pociągu czy kawiarni.


Sofa Vancouver 2 Lite, marka Profim

W kolejnym artykule omówimy plusy i minusy pracy w domu.

Zalety pracy w domu:

1. Brak konieczności do jeżdżania do pracy to dla wielu duży plus. Codzienne wielogodzinne dojazdy, zmaganie się z korkami, zatłoczoną komunikacją, awariami samochodów itp. Kto z nas tego nie doświadczył? Praca w domu pozwala zaoszczędzić czas, pieniądze i nerwy. To świetna opcja dla osób, które mieszkają w mniejszych miejscowościach i w przeciwnym razie musiałyby codziennie dojeżdżać do większych miast lub podjąć gorzej płatną pracę. To także duże ułatwienie dla osób niepełnosprawnych, ponieważ mogą one być aktywne zawodowo z domu.

2. Indywidualny Harmonogram Pracy - dostosowany do naszego stylu życia i potrzeb. Praca w domu pozwala nam na wykonywanie obowiązków zawodowych we wczesnych godzinach porannych lub w nocy. Elastyczny pozwala nam zrównoważyć wiele ról, które pełnimy na co dzień, w tym opiekę nad dziećmi.

3. Możliwość tworzenia wygodnych środowisk pracy. Można w spokoju zrobić sobie ulubioną kawę i w każdej chwili skorzystać z łazienki. Nie obowiązuje tzw. dress code. Możesz pracować w swoim salonie zamiast w przestrzeni publicznej przy biurku.

Praca w domu to świetna opcja dla osób, które stronią od towarzystwa. Mogą one cieszyć się ciszą i spokojem we własnym domu.

5 Poprawa koncentracji. Gdy stworzymy idealne warunki do twórczej i aktywnej pracy, zlecone zadania wykonujemy szybciej i sprawniej, a co najważniejsze efektywniej.

6. Powyższe zalety pracy w domu z pewnością zachęcają wielu z Was do zarabiania w ten sposób. Przyjrzyjmy się teraz minusom.Recenzja ergonomicznego krzesła Grospol Ergohuman autorstwa programistyNależy sobie powiedzieć, że praca w domu nie jest dla każdego. To co dla jednej osoby jest zaletą, dla innej może być wadą.

Wady pracy w domu:

Osoby o słabej samodyscyplinie mogą nie umieć dobrze zaplanować swojego czasu. Często wydaje nam się, że mamy mnóstwo czasu, ale potem jest już wieczór, a my wciąż mamy pracę do wykonania. Wiemy o tym doskonale! Ważne jest, aby umieć właściwie organizować czas.

2 . Potrzeba samokontroli aby zlecenia były wykonane na czas.

Poprzez niewłaściwą organizację czasu zaburzona zostaje relacja pomiędzy REST i PRACĄ. Osoby pracujące zdalnie spędzają więcej czasu nad zleceniem.

4 Brak koncentracji. Praca w domu nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. W domu jest wiele "rozpraszaczy", takich jak milion przedmiotów, sprawunków i miejsc do sprzątania. Dekoncentracja może być murowana.

W mieszkaniu toczy się normalne życie domowe. Są też inni domownicy z innymi obowiązkami. Wiele osób pracujących w domu skarży się na to, że inni członkowie rodziny wykorzystują ich sytuację i każą im wykonywać różne czynności, nie bacząc na wykonywaną pracę zawodową.

6 Brak towarzystwa. Niektórzy uważają to za błogosławieństwo, podczas gdy inni uważają to za tragedię. Jakość i wydajność twojej pracy może być dotknięta brakiem relacji ze współpracownikami. Czasami konfrontacja różnych pomysłów może przynieść zaskakujące rezultaty twórcze.

7. W przypadku freelancerów nie ma umowy o pracę. Posiadanie własnej firmy wiąże się z dodatkowymi kosztami. Będziesz musiał również poznać takie dziedziny jak księgowość, prawo i inne, z którymi być może nie miałeś zbyt wiele do czynienia.

Praca zdalna - z domu lub jako freelancer (wolny strzelec) - wymaga dyscypliny, zarządzania czasem i samomotywacji.


Przy odpowiednim zaplanowaniu, ten rodzaj pracy może być bardzo korzystny.

Wybór pracy w domu, w biurze domowym lub jako freelancer jest bardzo osobisty i zależy od wielu czynników, takich jak charakter zadania/pracy, a także indywidualne cechy każdego pracownika.

Interesuje nas, jaki rodzaj pracy preferujesz.

Bez względu na to, gdzie pracujesz, czy to w biurze, czy w domu, musisz zapewnić sobie najlepsze warunki pracy.... Upewnij się, że Twoje stanowisko pracy jest przystosowane do długich godzin przy komputerze.

Nasz blog zawiera kilka artykułów na temat ergonomii pracy w biurze.

Skorzystaj z naszego dużego wyboru krzeseł i foteli biurowych.


Obsługa klienta
Zadzwoń pod numer 801 000 863 lub napisz do nas na adres biuro@centrumkrzesel.pl.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Podobne