3


grudnia

Jak wybrać najlepsze oparcie dla siebie?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

W poprzednim poście omówiliśmy Zagłówek ( Zagłówek - dodatek, czy niezbędny element wyposażenia fotela? ).. Mamy nadzieję, że te informacje są dla Was pomocne. Dziś napiszemy więcej na temat oparcia. Dostępne na rynku fotele biurowe mają nieco inne profile niż tradycyjne krzesła biurowe.

Choć nie wszystkie krzesła biurowe mogą być używane przez długie godziny, są dobrym wyborem na krótki czas pracy.

Na komfort pracy bezpośredni wpływ ma krzesło. Codziennie spędzamy około 8 godzin siedząc na naszych krzesłach. Powinno ono oferować wsparcie, pozycję i mobilność.

Aby przetestować różne profile oparcia, można "przymierzyć" wiele krzeseł, co pomoże nam wybrać odpowiedni model. Jeśli będziemy przestrzegać pewnych zasad, nie jest to konieczne.


Ważne jest, aby profil był zgodny z naturalną krzywizną kręgosłupa.

Dlatego całe oparcie powinno być na tyle wysokie, abyś mógł oprzeć na nim swoje ramiona. Dobrym rozwiązaniem są krzesła i fotele, które regulują wysokość całego oparcia. Znajdziesz jednak produkty, w których oparcia są na tyle wysokie, że ta opcja nie jest konieczna.


Odcinek lędźwiowy to ważny element oparcia. W CentrumKrzesel.pl znajdziesz wiele modeli z wyraźnym wyprofilowaniem odcinka lędźwiowego. Jest to często wykorzystywane podczas długich godzin spędzonych przy biurku.

Wyróżniamy profilowanie poziome i pionowe. Wiele modeli zawiera mechanizm Schukra, który pozwala na oddzielną regulację, np. Veris.


Fotele Ioo firmy Grospol posiadają dynamiczną, lędźwiową część, która reaguje na każdy ruch użytkownika. : Ioo BT KMD31Krzesła

Xenon firmy Profesim posiada dwie niezależne regulacje tej sekcji. Można dostosować wysokość i głębokość oparcia, np : Krzesło dostępne w naszym sklepie Profim Xenon10 SFL

Krzesła biurowe MaxPro firmy Grospol posiadają oparcie, które reaguje na ruchy użytkownika w krześle : MaxPro BS HD

Istnieje wiele opcji. Są to drogie produkty. Nie zapominajmy również o oparciach.


Możliwość odchylenia oparcia do przodu to kolejna ważna cecha przy wyborze krzesła. Niektóre modele mają możliwość regulacji kąta nachylenia oparcia do przodu.

Na chwile relaksu, oderwanie wzroku od monitora, a także podczas rozmów telefonicznych, gdy nie potrzebujemy pochylonej klawiatury, regulacja do tyłu jest idealnym rozwiązaniem. Z odchylenia do tyłu możesz korzystać także w pozycjach półleżących. Sprawdź, jak prezentuje się Ergohuman KIT 2.

Ta regulacja ma jedną ważną cechę: "Dynamiczne siedzenie". Mechanizm blokujący oparcie może zostać zwolniony, aby naśladować ruch użytkownika i zapewnić mu odpowiednie podparcie. Taką możliwość mają wszystkie krzesła i fotele biurowe z mechanizmami synchronicznymi.


Kąt ujemny - Ten termin wciąż zaskakuje naszych klientów. Dlatego to tajemnicze zagadnienie jest szybko wyjaśniane naszym klientom. "Po co?" To pytanie, które pada, gdy modelom przedstawiana jest ta funkcja.

Nasze plecy tracą kontakt z oparciem, gdy pracujemy przy komputerze. Ta pozycja wywiera większy nacisk na dolną część nogi, co powoduje ucisk (ból nogi, problemy z krążeniem i drętwienie). Omówimy to dokładniej w przyszłych artykułach o siedzeniu. Jeśli ustawisz oparcie z siedziskiem nieco do przodu, Twoje plecy będą miały wsparcie, którego potrzebują, a nogi będą mogły przyjąć obciążenie. Model z funkcją kąta ujemnego, np. Profim VerisOparcie powinno:

Umożliwiać swobodne ułożenie ramion. Dobrym pomysłem jest, jeśli model posiada regulację wysokości. Są jednak modele, które mogą obejść się bez tej opcji.
Wyprofilowane ze szczególnym uwzględnieniem odcinka lędźwiowego. Krzesło musi mieć możliwość odchylania się do tyłu.


Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!
Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

Napisz do nas: biuro@centrumkrzsel.pl lub zadzwoń: 801 000 863.
Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Podobne